Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jauns projekts iedzīvotāju padomju darbības attīstībai Jelgavas novadā

Biedrība “Lauku partnerība Lielupe” turpina atbalstīt spēcīgu kopienu izveidi lauku teritorijās. Šajā gadā tiek īstenots projekts “Iedzīvotāju padomes darba uzsākšanas un attīstīšana Jelgavas novadā”, kura ietvaros notiks dažādas izglītojošas, pieredzes apmaiņas un komunikācijas veicinošas aktivitātes, lai stiprinātu iedzīvotāju iniciatīvas garu un līdzdalības spējas, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim notikušās aktivitātes kā līdzdalības spēle “Aktīvas kopienas apkaimēs”, demokrātijas festivāls “Kopienas sarunas”, iedzīvotāju forums “Būt vai nebūt iedzīvotāju padomēm”, ir devušas impulsu iedzīvotāju iniciatīvām un ir pamats turpmākam darbam ar iedzīvotāju padomēm, lai stiprinātu tās un sniegtu atbalstu patstāvīgai to darbībai.

Jaunais pašvaldību likums (58.pants) paredz iespēju izveidot konsultatīvas pašvaldības institūcijas – iedzīvotāju padomes. Kā arī domnīca “Providus” ir izstrādājusi vadlīnijas iedzīvotāju padomju veidošanai pašvaldībās.

Projektā paredzētas aktivitātes, kas informēs un izglītos iedzīvotāju padomes dalībniekus par funkcijām pašvaldībā, sniegs atbalstu iedzīvotāju darbības uzsākšanai, iepazīstinās ar iedzīvotāju līdzdalības piemēriem gan Latvijā, gan citās valstīs, attīstīs radošumu un jaunradi, rosinās iedzīvotājus uz viedu un inovatīvu risinājumu ieviešanu dzīves kvalitātes uzlabošanai savās apkaimēs, kā arī tiks radīta platforma regulāras komunikācijas nodrošināšanai tiešsaistē iedzīvotāju padomēm un nevalstiskām organizācijām novadā.  Aktivitātes plānotas īstenot līdz 2023.gada 31.oktobrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau drīzumā sekos informācija par pirmo projektā plānoto pasākumu, kas notiks 24.februārī. Vairāk par projekta aktivitātēm https://www.kopdare.lv/

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.