Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jaunsvirlaukas pagastā reorganizēs Dzirnieku bibliotēku

Ņemot vērā nelielo bibliotēkas lasītāju skaitu un apmeklējuma samazināšanos, Jelgavas novada dome 28. decembra sēdē lēmusi Jaunsvirlaukas pagastā reorganizēt vienu no trim pagasta bibliotēkām, pārveidojot Dzirnieku bibliotēku par Staļģenes bibliotēkas struktūrvienību, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 2024. gada 1. februāra Dzirnieku bibliotēka kļūs par pakalpojumu sniegšanas vietu, lasītājiem piekļuvi bibliotēkas un informācijas pakalpojumiem nodrošinot ne vairs pilnu darba nedēļu, bet gan noteiktas stundas nedēļā.

Jelgavas novada pašvaldības Kultūras pārvalde, vēloties uzsākt reorganizācijas procesu, saņēmusi saskaņojumu un atzinumu gan no reģionālās galvenās bibliotēkas – Jelgavas Pilsētas bibliotēkas, gan Latvijas Bibliotēku padomes. Abas iestādes, izskatot Dzirnieku bibliotēkas pēdējo trīs gadu statistiku un, ņemot vērā faktu, ka pagastā darbojas vēl divas bibliotēkas – Vecsvirlaukas un Staļģenes, atbalsta ieceri Dzirnieku bibliotēku pārveidot par pakalpojumu sniegšanas vietu, kas lasītājiem piekļuvi bibliotēkai un informācijas pakalpojumiem nodrošinās vien noteiktas stundas nedēļā.

“Apkopojot bibliotēku informācijas sistēmā ALISE iegūtos datus, redzam, ka līdz šī gada 1.oktobrim Dzirnieku bibliotēkā reģistrēti 103 lietotāji, bet no kopējā lietotāju skaita lasa vien 29 apmeklētāji. Starp viņiem viens ir pirmsskolas vecuma bērns, 6 lietotāji ir vecumposmā no 45-54, četri lietotāji vecumposmā 55-64, savukārt 11 reģistrētie lietotāji ir pensijas vecumā. Plānojot finansiāli izdevīgāko modeli pašvaldībai un, vēloties saglabāt esošajiem lasītājiem bibliotēkas pakalpojumus, pieņemts lēmums Dzirnieku bibliotēku pārveidot par pakalpojuma sniegšanas vietu. Tas nozīmē, ka lasītāji arī turpmāk varēs apmeklēt bibliotēku un saņemt esošos pakalpojumus, vienīgi no 1. februāra bibliotēka apmeklētājiem būs atvērta astoņas stundas nedēļā”, stāsta Jelgavas novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Anita Liekna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darba laiku piemēros pēc iespējas iedzīvotājiem izdevīgākā laikā. Informācija par jaunajiem darba laikiem sekos jaunajā gadā.

Foto: jelgavasnovads.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.