Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā apbalvoti 24. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla laureāti

3. februārī, atklāts Baltijā vērienīgākais ziemas notikums – 24. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Šogad ledus mākslas darbus par tēmu “Senās dievības” veidoja 30 profesionāli tēlnieki no 12 valstīm – Indonēzijas, Mongolijas, Čehijas, Lielbritānijas, Somijas, Nīderlandes, Vācijas, Īrijas, Ukrainas, Polijas, Lietuvas un Latvijas. Atklājot festivālu, apbalvošanas ceremonijā tika paziņoti ledus skulptūru konkursa laureāti – žūrijas favorīti, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Individuālās skulptūras

1. vieta

Oleksij Poda (Ukraina)

“Kupala” (Kupaylo)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. vieta

Mindaugas Tendziagolskis

“Divas sejas” (Jans)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. vieta

Arsentii Samoylov

“Meža valdnieks” (Ļešijs)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komandu skulptūras

1.vieta

Vytautas Musteikis, Kestutis Musteikis(Lietuva)

“Nebeidzamā cīņa”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2.vieta

Munkh Erdene Tsagaan, Uugantsetseg Enkhtaivan (Mongolija)

“Senais šamanis”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3.vieta

Artem Samoilov, Arsentii Samoilov (Ukraina)

“Mavka” (atspulgs naktī)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ŽŪRIJAS SIMPĀTIJU BALVAS

Komandu skulptūras

  • Zīle Ozoliņa-Šneidere, Ainars Zingniks (Latvija) “Marsu labāk sasaldēt”
  • Tautvilas Povilionis, Marijus Petrauskas (Lietuva) “Trīsvienība”

 Individuālā skulptūra

  • Wiaczeslaw Borecki (Polija) “Mīnotaurs”
  • Ainars Zingniks (Latvija) “Mans vectēvs bija mīnotaurs”

Apskatīt ledus skulptūras, baudīt atmosfēru un plašo festivāla izklaides programmu un koncertus Jelgavas iedzīvotāji un viesi aicināti visu nedēļas nogali – 4. un 5. februārī no pulksten 10 līdz 22. Abas festivāla dienas brīvdabas koncertzālē “Mītava” norisināsies plaša izklaides programma bērniem.

Pasākuma apmeklētāji aicināti ģērbties atbilstoši laikapstākļiem un pirms došanās uz Jelgavu iepazīties ar satiksmes organizācijas shēmu, kas festivāla laikā būs pieejama arī mobilajā lietotnē “Waze”.

Sestdienas rīta cēliens piemērots ģimenēm ar bērniem, jo paredzētas ne tikai rotaļizrādes, bet arī iespēja apmeklēt dažādas atrakcijas. Brīvdabas koncertzālē “Mītava” mazākos festivāla apmeklētājus pulksten 12 un 14 priecēs Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra rotaļu izrāde “Šurumburums Lauska zemē”, savukārt pulksten 13 radošās apvienības “Pasaku Nams” koncertuzvedums “Konfektes stāsts”.

Pulksten 17 un 19 norisināsies ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumu dueļi, uz skatuves simboliski sacenšoties diviem tēlniekiem.

Festivāla otrās dienas programma noslēgsies ar muzikālajiem priekšnesumiem – pulksten 18 uz skatuves kāps muzikālā apvienība “Big Al&The Jokers”, bet pulksten 20 grupa “The ROOP”.

Festivāla noslēdzošajā dienā – 5. februārī, festivāla programmas pirmajā daļā īpaši padomāts par mazākajiem apmeklētājiem, piedāvājot apmeklēt Jelgavas Jaunā teātra rotaļu uzvedumu, kas norisināsies Brīvdabas koncertzālē “Mītava” pulksten 12 un 14, savukārt pulksten 13  – radošās apvienības “Teātris un Es” izrādi bērniem “Sunītis un Kaķīte”.

Apmeklētājiem būs lieliska iespēja klātienē redzēt ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumu dueļus, uz skatuves simboliski sacenšoties diviem tēlniekiem. Tie norisināsies pulksten 17 un 19.

Tāpat festivāla noslēdzošajā dienā ar koncertiem priecēs grupa – “Pērkons” pulksten 18 un “Bermudu divstūris” pulksten 20.

Ieejas biļete pieaugušajiem maksā 10 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 5 eiro, bet ģimenes biļetes cena ir 20 eiro. Bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja festivālā ir bez maksas. Biļetes ir derīgas arī elektroniskā veidā.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un vietnē bilesuparadize.lv. Festivāla dienā biļešu kases ir trīs vietās pie festivāla teritorijas – Pasta salā, pie Studentu teātra un J.Čakstes bulvāra sākumā pie Lielās ielas –, kā arī lielākajā automašīnu stāvlaukumā pļavā pretī Jelgavas pilij. Visās biļešu iegādes vietās var norēķināties arī ar bankas kartēm.

Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji aicināti neņemt līdzi mājas mīluļus, pasākuma teritorijā ieeja ar suņiem būs liegta. Apskates objektus atļauts fotografēt un filmēt, bet ir aizliegts, bez saskaņošanas ar pašvaldību, veikt bezpilota gaisa kuģu jeb dronu lidojumus virs pasākuma teritorijas.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.