Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā apkopotas tūrisma iespējas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) ir izveidojis apkopojumu “Pieejams tūrisms” par tūrisma iespējām Jelgavā cilvēkiem ratiņkrēslos, vājredzīgiem vai neredzīgiem cilvēkiem, kā arī cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem, informēja JRTC.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas centrālajā daļā ietvēs ir īpaši iestrādātas joslas, lai atvieglotu orientēšanos vidē, luksofori ir aprīkoti ar skaņas signālu, kā arī gājēju pārejās un iebrauktuvēs ir īpaši pazeminājumi, lai atvieglotu ielu šķērsošanu, norāda tūrisma centrs.

Tāpat apkopojumā ir atzīmētas vietas, kur cilvēki ar īpašām vajadzībām var baudīt atpūtu dabā, piemēram, Pasta sala un Šamota skulptūru parks, Jāņa Čakstes bulvāris, Ozolskvērs un citi parki, kas piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Materiālā ir iekļauti arī Jelgavas apskates objekti, kuri ir aprīkoti ar ratiņkrēslu pacēlāju vai liftu, atbilstošām labierīcībām vai audio gida iespējām – Jelgavas Reģionālais tūrisma centrs un Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs, Jelgavas pils muzejs, Ugunsdzēsības ekspozīcija un citi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem īpaši piemērots, kā norāda JRTC, ir Karameļu darbnīcas apmeklējums, kur ekskursijas un karameļu tapšanas paraugdemonstrējumu laikā tiek iesaistītas garšas, taustes un smaržas maņas.

Kultūrvietas, kur cilvēki ar īpašām vajadzībām var baudīt koncertus, teātri un dažādus priekšnesumus, ietver brīvdabas koncertzāli “Mītava”, Jelgavas kultūras namu un kultūras namu “Rota”, papildina kultūras centrs.

Tāpat arī Jelgavā ir kafejnīcas un restorāni, kur ir pielāgota piekļūšana cilvēkiem ratiņkrēslos un piemērotas labierīcības. Plašāka informācija par Jelgavas tūrisma iespējām cilvēkiem ar īpašām vajadzībām pieejama Jelgavas tūrisma mājaslapā.

Foto: jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.