Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā applūst nomales ielas ar bojātu lietus kanalizāciju (papildināta)

Sakarā ar to, ka 12 stundās, naktī no pirmdienas uz otrdienu un otrdien līdz pusdienai, Jelgavā nolija vairāk nekā 70 procenti no jūnija normas, pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” pastiprināti strādā, lai nosusinātu applūdušās vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iestādes vadītājs Māris Mielavs skaidro, ka jūnija nokrišņu norma Jelgavā ir 70 milimetru, taču beidzamajās 12 stundās nolijuši 52 milimetri, kas ir apmēram 74 procenti. Viņaprāt, plūdi, kas vērojami atsevišķās vietās, ir saistīti ar to, ka pienācīgi nedarbojas lietus kanalizācija. M. Mielavs domā, ka vietām lietus kanalizācija ir aizsērējusi tāpēc, ka tajā sakrājušās pērnās lapas, ko ap savu īpašumu paredz novākt pilsētas saistošie noteikumi.

“Ziņas” novēroja, ka applūdušas bija vairākās pilsētas nomales ielas, piemēram, Ābelītes iela pie Lediņu ceļa. M. Mielavs piezīmē, ka Jelgavas pilsētas teritorijā esošajās upēs ūdens līmenis ir pacēlies, taču ne tik ļoti, lai draudētu plūdi. Upes vēl pietiekami spēj novadīt lietus ūdeņus.

Iestādes vadītājs piezīmē, ka iedzīvotāji ir aicināti ziņot par applūdušajām vietām pašvaldības operatīvās informācijas centram pa tālruni 8787. Tad vajadzības gadījumā tiek nosūtīts sūknis, lai uzplūdumu novērstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņojām, ka Jelgavas pašvaldība informē, ka lietavu dēļ apskatei Pasta salā ir slēgta smilšu skulptūru izstāde.

Savukārt aģentūra LETA ziņo, ka otrdien 12 stundu laikā no pusnakts līdz pusdienlaikam lielākais nokrišņu daudzums valsts novērojumu stacijās reģistrēts Skrīveros, Madonā un Jēkabpilī, kur tas sasniedzis 47–50 milimetrus jeb vairāk nekā 60 procentus no mēneša normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati. Jelgavas novada Staļģenē kopš pusnakts nolijis 41 litrs nokrišņu uz kvadrātmetru, savukārt kopš pirmdienas vakara nokrišņu summa sasniegusi 49 milimetrus.

Lietus daudzums Rīgā sasniedzis 23 milimetrus. Turpretī Kurzemes lielākajā daļā nav lijis nemaz. Latgalē, Sēlijā un Vidzemes austrumos spēkā sinoptiķu izsludinātais sarkanais jeb augstākās pakāpes brīdinājums, jo spēcīgās lietavas var izraisīt plūdus. Valsts austrumos lietus turpināsies līdz trešdienas rītam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts un foto: Gaitis Grūtups

Saistībā ar spēcīgajām lietavām VSIA “Latvijas valsts ceļi” aicina ziņot par izskalotiem vai applūstošiem ceļiem, aģentūru LETA informēja VSIA “Latvijas valsts ceļi” (LVC) pārstāvji.

Par nokrišņu dēļ applūstošiem vai izskalotiem valsts autoceļiem, kā arī citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem var ziņot, zvanot uz LVC diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.

Vietām spēcīgo lietavu dēļ uz autoceļiem ir apgrūtināti braukšanas apstākļi un redzamība, tāpēc LVC aicina autovadītājus braukt uzmanīgi un neveikt straujus manevrus, kas palielina akvaplanēšanas risku.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.