Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā ārsti speciālisti mobilajā aprūpes centrā konsultē bērnus (papildināta) (FOTO)

Lai sniegtu bezmaksas medicīniskās konsultācijas bērniem un jauniešiem, 24. februārī Jelgavā pirmo reizi ieradies “Ronald McDonald House Charities Latvija” (“RMHC Latvija”) programma “Mobilais veselības aprūpes centrs”. Vizīte notiek sadarbībā ar Jelgavas Daudzbērnu ģimeņu biedrību “Goda ģimenes” un Jelgavas valstspilsētas pašvaldību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mobilais veselības aprūpes centrs” atradās skvērā pie ēkas Skolotāju iela 8, kur Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas oftalmoloģijas un bērnu endokrinoloģijas speciālisti sniedza bezmaksas konsultācijas 40 bērniem un jauniešiem vecumā līdz 18 gadiem.

Tajā bija iekārtoti divi ārsta kabineti, kuros pieņēma Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas endokrinoloģe Ināra Kirilova un acu ārste Marija Krūmiņa. Labdarības bezmaksas medicīnisko konsultāciju autobusa pieturu Jelgavā pie Nevalstisko organizāciju nama noorganizēja Jelgavas Daudzbērnu ģimeņu biedrība “Goda ģimenes” sadarbībā Jelgavas valstspilsētas pašvaldību.

Biedrības “Goda ģimenes” vadītāja Baiba Ozola teic, ka labdarības medicīniskās konsultācijām bija svarīga nozīmē tāpēc, ka Jelgavā ir problēmas ar ārstu pieejamību. Dažkārt, lai tiktu vizītē pie speciālista, Jelgavas bērnu poliklīnikā, nākas stāvēt mēnešiem garu rindu. Daudzbērnu ģimenēm būtiski arī tas, ka par ārsta apmeklējumu ir bez maksas. Par to ir samaksājuši labdarības organizācijas “Ronald McDonald House Charities Latvija” sponsori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz Jelgavu bija atbraukusi arī labdarības organizācija “Ronald McDonald House Charities Latvija” izpilddirektore Guna Caune. Stāstot par šo labdarības misiju, viņa teica: “Daudziem bērniem un jauniešiem reģionos joprojām nav pieejamas medicīnas speciālistu konsultācijas dzīvesvietu tuvumā. Nereti ģimenēm nav resursu un finanšu, lai nokļūtu līdz ārstam, tāpēc mūsu autobuss – “Mobilais veselības aprūpes centrs”- ir labs risinājums, kā nodrošināt bērniem un jauniešiem savlaicīgas medicīniskās konsultācijas. Ik mēnesi ārstu konsultācijas pie mums saņem vairāk kā 400 bērni un jaunieši,” stāsta Guna Caune.

Jelgavā medicīniskās konsultācijas ceturtdien saņēma 40 bērni un jaunieši. Tiek plānots, ka šis labdarības autobuss varētu atgriezties Jelgavā jūnijā. Tad tajā pieņemtu gastroenterologs, kā arī ausu, kakla un deguna ārsts. Pierakstu uz pieņemšanu atkal apņēmusies reģistrēt daudzbērnu ģimeņu biedrība “Goda ģimenes”.

Brīvprātīgais labdarības misijas dalībnieks autobusa šoferis Imants Keišs, kas četrpadsmit mazbērnu vectēvs, piebilda, ka parasti labdarības autobuss brauc uz nomaļākām vietām, un Jelgava ir samērā tuvs ceļamērķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ronald McDonald House Charities Latvija” ir labdarības organizācija, kuras galvenais mērķis ir rūpēties par Latvijas bērnu veselību. Sadarbībā ar kvalificētiem medicīnas speciālistiem tiek organizētas izbraukuma vizītes visā Latvijā un nodrošinātas bezmaksas medicīniskās konsultācijas bērniem un jauniešiem tuvāk viņu mājām.

Foto: Ruslans Antropovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.