Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā atklāta “Sporto visa klase” jaunā sezona (FOTO)

Šodien Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) Jelgavā ar karoga pasniegšanu, zvēresta došanu un grupas “Bermudu divstūris” koncertu atklāta projekta “Sporto visa klase” devītā sezona. Šogad projektā piedalās vairāk nekā 300 klases no 97 skolām, tostarp 13 klases no piecām Jelgavas skolām, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunās sezonas atklāšanas pasākumā ZOC piedalījās 75 klases – vairāk nekā 1000 bērni, kuriem šī būs pirmā sezona projektā “Sporto visa klase”. Pārējie projekta dalībnieki atklāšanas ceremonijai sekoja līdzi tiešsaistē. 2022./2023. mācību gadā projektā “Sporto visa klase” piedalīsies 2.–6. klašu skolēni. No mūsu pilsētas projektam šajā sezonā pievienojas piecas klases – Jelgavas Centra pamatskolas 2.a un 2.c klase, Pārlielupes pamatskolas 2.a klase, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 2.a un 3.b klase, bet dalību turpina Jelgavas 4. vidusskolas 3.c klase, Pārlielupes pamatskolas 3.a klase un 4.a klase, Jelgavas 4. sākumskolas 4.a klase un Jelgavas 4. vidusskolas 4.c klase, 5.c klase, 6.c klase un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 5.b klase.

Atklāšanas pasākums sākās ar kopīgu vingrošanu, kuru vadīja Jelgavas 4. vidusskolas sporta skolotāja Nataļja Gorškova. Viņas nu jau 11. klase (iespējams, ne visi skolēni joprojām mācās Jelgavas 4. vidusskolā) bija viena no pirmajām ne tikai Jelgavā, bet arī Latvijā, kas iesaistījās projektā “Sporto visa klase”. Bet Latvijas valsts himnas atskaņošana tika uzticēta Jelgavas 4. vidusskolas zēnu korim “Spīguņi” (diriģents Ingus Leilands), savukārt projekta “Sporto visa klase” karogu ZOC zālē ienesa Jelgavas 4. vidusskolas 6.c klases skolēni Emīlija un Roberts. Jau tradicionāli atklāšanas pasākumā visiem jaunajiem projekta dalībniekiem pasniegts projekta “Sporto visa klase” oficiālais karogs, kas ir kā piederības zīme klasei, bet pēc karoga saņemšanas jaunie dalībnieki deva zvērestu, solot gan aktīvi sportot, gan labi mācīties.  

“Milzīgs paldies šī pasākuma tēvam – Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentam Žoržam Tikmeram, kurš pirms deviņiem gadiem aizsāka šo projektu. Sports ir mūsu dzīves neatņemama sastāvdaļa. Sportojot mēs iemācāmies pārvarēt sevi, iemācāmies paļauties uz komandas biedriem, iemācāmies, kā atbalstīt un palīdzēt. Un tas ir ļoti svarīgi katram tālākajā dzīvē. Lai jums – visiem dalībniekiem – veselība, spēks, izturība un gudrība būt labākajiem,” projekta atklāšanas pasākumā skolēnus uzrunāja un veiksmi vēlēja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Olimpiskās komitejas organizētā programma “Sporto visa klase” no sešām pilotklasēm pirmajā gadā šobrīd izaugusi līdz vairāk nekā 300 klasēm no 97 izglītības iestādēm 35 Latvijas pašvaldībās. “Ko jums dos šis projekts? Tas dos iespēju nostiprināt savu veselību, tas mudinās ikvienu labi mācīties, jo mācību rezultāti šajā projektā ir viens no galvenajiem vērtējumiem, tā būs iespēja strādāt komandā, mācīties uzvarēt, kopīgi palīdzēt viens otram un ikdienā realizēt trīs ļoti svarīgus olimpiskās kustības principus – draudzība, cieņa un izcilība,” uzsvēra Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents, olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers, vēlot projekta dalībniekiem izdošanos un sportisku mācību gadu.

Atklāšanas pasākumā jaunieši tikās ar trim Latvijas olimpiešiem – šķēpmetējas Līnas Mūzes, pludmales volejbolista Aleksandra Samoilova un smaiļotāja Roberta Akmens. Tāpat ZOC skolēni izmēģināja virtuālās realitātes brilles, auto simulatorus, tikās ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvjiem, izmēģinot ugunsdzēsēju ekipējumu. Bet noslēgumā projekta dalībniekus priecēja grupa “Bermudu divstūris”.

Programma “Sporto visa klase” radīta 2013. gadā ar mērķi 2.–6. klašu grupām mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās.

Foto: Ruslans Antropovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.