Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā atvieglo sociālā atbalsta sniegšanu Ukrainas bēgļiem

Šodien Jelgavas domes ārkārtas sēdē apstiprināti lēmumprojekti, kas atvieglos sociālā atbalsta sniegšanu ukraiņu bēgļiem, informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dome lēma pilnvarot Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītāju divu darba dienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas pieņemt lēmumu par sociālās palīdzības pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt Ukrainas civiliedzīvotājam, kuru dzīvesvieta pēc 2022. gada 24. februāra ir Jelgavas administratīvajā teritorijā. Tāpat dome veica grozījumus Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes maksas pakalpojumu cenrādī, nosakot, ka Ukrainas kara bēgļi ir atbrīvoti no līdzmaksājuma vairāku sociālo pakalpojumu saņemšanai, piemēram, Higiēnas centrā, dienas aprūpes centros un citos pakalpojumos.

Izmaiņas apstiprinātas, pamatojoties uz Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumu. Tā mērķis ir sniegt atbalstu tiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri izceļo no Ukrainas vai kuri nevar atgriezties Ukrainā Krievijas Federācijas izraisītā bruņotā konflikta dēļ. Šajā likumā paredzētais atbalsts tiek sniegts bruņotā konflikta laikā.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.