Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā bērnudārzu audzēkņi no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm varēs saņemt pārtikas pakas

Domes lēmums nosaka, ka pārtikas pakas tiks nodrošinātas Jelgavas administratīvajā teritorijā deklarētajiem izglītojamajiem no trūcīgas, maznodrošinātas mājsaimniecības un daudzbērnu ģimenes, kuri apgūst licencētu pirmsskolas izglītības programmu.

Jelgavas domes ārkārtas sēdē 11. novembrī pieņemts lēmums, ka turpmāk pārtikas pakas pašvaldība nodrošinās arī tiem pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, kuriem piešķirts Jelgavas pašvaldības atbalsts ēdināšanai izglītības iestādē, bet ārkārtējās situācijas laikā bērns iestādi neapmeklē. Tāpat pārtikas pakas turpinās saņemt tie audzēkņi, kuriem bērnudārzā noteikti obligātie pretepidēmijas pasākumi – karantīna vai pašizolācija, informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domes lēmums nosaka, ka pārtikas pakas tiks nodrošinātas Jelgavas administratīvajā teritorijā deklarētajiem izglītojamajiem no trūcīgas, maznodrošinātas mājsaimniecības un daudzbērnu ģimenes, kuri apgūst licencētu pirmsskolas izglītības programmu. Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma informē, ka ārkārtējās situācijas laikā bērnudārzu apmeklējums pilsētā ir būtiski samazinājies: “Daudzi vecāki turpina darbu attālināti, un, ievērojot pretepidēmijas pasākumus, arī bērni neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādi. Šobrīd bērnudārzus apmeklē 30–40 procenti audzēkņu. Lai sniegtu atbalstu ģimenēm, kuras ārkārtējā situācijā rīkojas atbildīgi un kurām pašvaldības palīdzība patiesi ir nepieciešama, turpmāk atbalstu bērna ēdināšanai varēs saņemt pārtikas pakas veidā. Tāpat pašvaldība turpinās nodrošināt pārtikas pakas tiem audzēkņiem, kuriem piešķirts pašvaldības atbalsts, bet viņi bērnudārzu nevar apmeklēt noteiktās karantīnas vai pašizolācijas laikā.”

Lai saņemtu pārtikas paku, vecākiem ir jāiesniedz iesniegums. Sagatavotu iesnieguma veidlapu var saņemt savā pirmsskolas izglītības iestādē gan klātienē, gan elektroniski.

Informāciju par pārtikas paku nepieciešamību apkopos katra izglītības iestāde, bet tās komplektēs ēdināšanas pakalpojuma sniedzējs. Izglītības pārvalde aicina vecākus, kuri ārkārtējā situācijā izvēlas savus bērnus uz izglītības iestādi nevest, par plānoto prombūtni laicīgi sniegt informāciju. Būtiski uzsvērt, ka pārtikas pakas plānotas prombūtnes laikā tiks nodrošinātas tad, ja šis periods nebūs īsāks par piecām darbdienām pēc kārtas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārtikas paka izglītojamajam tiks piešķirta atbilstoši prombūtnes dienu skaitam tādā apmērā, kāds ir noteikts pašvaldības atbalsts ēdināšanas pakalpojuma apmaksai – šobrīd mūsu pilsētā tas ir 50 eiro mēnesī.

Lēmums piemērojams no 21. oktobra.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.