Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā bezmaksas treniņi no jūnija pārceļas uz pilsētvidi; vasarā – trīs jaunas nodarbības

No 1. jūnija visas veselības veicināšanas programmas bezmaksas nodarbības pārceļas uz ārtelpu. Lietus gadījumā treniņi notiks tiešsaistē vai arī tiks mainīts to norises laiks vai vieta. Iedzīvotāji izmaiņām var sekot līdzi vietnē facebook.com/jelgavasveseliba. Vasarā treniņu piedāvājumu papildinājušas trīs jaunas nodarbības – rīta vingrošana, zumba un pilates –, kas katra notiks divas reizes nedēļā, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veselības veicināšanas programmas koordinatore Jelgavā Agita Dilāne stāsta, ka, lai dažādotu nodarbību piedāvājumu un katram būtu iespēja izvēlēties sev tīkamo treniņa veidu un treniņa intensitāti, šovasar bezmaksas nodarbību piedāvājums paplašināts ar trim nodarbībām.

Jau no 2. jūnija Jelgavā divas reizes nedēļā – otrdienās un ceturtdienās – pulksten 19 notiks zumba. 2. jūnijā nodarbība paredzēta Pasta salā (tikšanās pie āra trenažieru laukuma), bet no 7. jūnija šīs nodarbības tiks aizvadītas stadionā pie Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas Meiju ceļā 9. Nodarbību laikā dalībnieki dejas un fitnesa apvienojumā tiek iepazīstināti ar dažādiem mūzikas žanriem un deju stiliem. Vienlaikus tas ir efektīvs kardiotreniņš muskuļu tonizēšanai un sirdsdarbības uzlabošanai, dodot iespēju pilnveidot ķermeņa koordināciju un apgūt jaunas vai zināmas kustības, deju soļus un kombinācijas ar horeogrāfijas elementiem, turklāt zumba paredzēta ikvienam – gan vīriešiem, gan sievietēm – jebkādā vecumā. Tāpat nodarbība mazina stresu un veicina laimes hormonu izdalīšanos, kaut tikai uz nodarbības laiku ļaujot dalībniekiem atslēgties no ikdienas rūpēm. Zumba garantē jautrību, prieku un pozitīvas emocijas ikvienam dejotgribētājam. Sliktu laikapstākļu gadījumā nodarbība var notikt tiešsaistes platformā “Zoom” vai tikt pārcelta uz citu laiku.  

Pirmdienās un trešdienās Jelgavas pamatskolas “Valdeka”-attīstības centra sporta laukumā Institūta ielā 4 notiks pilates. Pilates ir specifisks spēka treniņš dziļās un virspusējās muskulatūras trenēšanai. Atkarībā no laikapstākļiem tiks pielāgota nodarbības intensitāte, bet lietainajās dienās nodarbība notiks tiešsaistē “Facebook” grupā ŠEIT.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā lielo atsaucību pērn, arī šovasar Raiņa parkā notiks rīta treniņi. Šovasar – pat divas reizes nedēļā: otrdienās un ceturtdienās no pulksten 6.30 līdz 7.30. Rīta treniņi ir zemas līdz vidējas intensitātes vingrošanas nodarbības. Treniņā tiek izmantotas elpošanas tehnikas, relaksācija kopā ar dažādiem vingrinājumiem. Tiek trenēta locītavu mobilitāte un dziļā muskulatūra, sirds un asinsvadu un elpošanas sistēmas. Sliktu laikapstākļu gadījumā nodarbība var notikt tiešsaistes platformā “Zoom” vai tikt pārcelta uz citu laiku.

Tāpat šovasar turpināsies vingrošanas nodarbības “Kardio/spēks”, kas notiks pirmdienās un trešdienās pulksten 19 Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas stadionā, bērnu un jauniešu treniņi (7–13 gadi), kas tiks aizvadīti otrdienās un ceturtdienās no pulksten 11 līdz 11.50 stadionā pie Jelgavas 4. sākumskolas Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 34. Bērnu un jauniešu treniņi ir vienīgie, kam iepriekš jāreģistrējas mājaslapā www.rsfitness.lv, sadaļā “Kalendārs”. Tāpat vasarā svētdienās turpināsies nūjošanas nodarbības – pulksten 9 no Jelgavas pamatskolas “Valdeka”-attīstības centra Institūta iela 4. Trešdienās no pulksten 10 līdz 11 Gubernatora saliņā (pils saliņā) notiks senioru vingrošanas nodarbības, bet otrdienās un ceturtdienās pulksten 19 Gubernatora saliņā (pils saliņā) pulksten 19 notiks vingrošana “Vesela mugura”.

Visas nodarbības ir bez maksas, un tām iepriekš nav jāpiesakās. Izņēmums ir bērnu un jauniešu treniņi. Sliktu laikapstākļu gadījumā treniņš var notikt tiešsaistē vai tikt pārcelts uz citu laiku. Šai informācijai iedzīvotāji aicināti sekot līdzi vietnē facebook.com/jelgavasveseliba.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Dilāne gan piebilst, ka šovasar nenotiks māmiņu un mazuļu vingrošana un nodarbības “Brīvdienu starteris”.

Visas aktivitātes tiek organizētas ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu, īstenojot projektu “Veselības veicināšana Jelgavā”

Foto: pixabay.com un jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.