Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā divpadsmitie kārto eksāmenu angļu valodā

Lielākā daļa 12. klašu skolēnu un profesionālo skolu audzēkņi šodien kārto pirmo centralizēto eksāmenu – angļu valodā. Eksāmens skolās norit, ievērojot virkni drošības prasību – tā norisē drīkst piedalīties tikai audzēkņi un pedagogi ar negatīvu Covid-19 paštestu, telpas iekārtojumā ir jāievēro distance, visiem jālieto sejas maska, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzrunātie jaunieši atzīst, ka neliels satraukums pirms eksāmena ir, taču neesot tā, ka zināšanas gūtas tikai pēdējā naktī – eksāmenam gatavojušies visu vidusskolas laiku, tāpēc šodien tikai jāparāda, cik daudz ir apgūts. Jaunieši ir diezgan pārliecināti, ka angļu valodā rezultāti būs labi, vairāk viņus satrauc matemātikas eksāmens.

12. klases beidzējiem obligāti ir jākārto trīs eksāmeni – svešvalodā, matemātikā un latviešu valodā. Jaunieši var kārtot arī vienu vai vairākus izvēles eksāmenus kādā no mācību priekšmetiem.

Šodien notiek angļu valodas eksāmena lasīšanas, klausīšanās un rakstīšanas pārbaudījums, un daļai jauniešu arī mutvārdu pārbaudījums, kas citiem turpināsies vēl rīt un parīt. Jelgavas Valsts ģimnāzijā šorīt uz eksāmenu ieradās 107 skolēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ievērojot epidemioloģiskās drošības vadlīnijas, Valsts ģimnāzijā jau pēc pagājušā gada pieredzes eksāmena norisei sagatavota skolas aktu zāle un izmantoti plašie skolas gaiteņi, kur vislabāk var nodrošināt distanci. “Eksāmenu norisei ir ļoti stingrs Covid-19 protokols, tostarp eksāmenā drīkst piedalīties tikai skolēni un darbinieki ar negatīvu Covid-19 paštestu, un mūsu skolā visiem testa rezultāts bija negatīvs. Tāpat ir jālieto sejas maska, jāvēdina telpas,” stāsta skolas direktore Inese Bandeniece.   

Valsts ģimnāzijā sastaptie jaunieši atzīst, ka par zināšanām angļu valodā ir diezgan pārliecināti, jo ikdienā salīdzinoši bieži lieto angļu valodu. Galvenais esot nesteigties un uzmanīgi izlasīt uzdevumu, lai nerastos neuzmanības kļūdas. “Man lielāks satraukums bija par to, vai neaizmirsīšu mājās pasi un paspēšu uz eksāmenu,” smaidot saka Roberts Račinskis, papildinot, ka angļu valodā un latviešu valodā jūtas diezgan spēcīgs, vairāk viņu uztrauc matemātikas eksāmens. “No eksāmeniem jau neizbēgsi, jākārto būs vienalga. Centīšos izdarīt labāko, kas manos spēkos, jo zināšanas skolā ir uzkrātas,” saka Roberts, kurš pēc ģimnāzijas absolvēšanas iecerējis uzsākt militāro karjeru vai mācīties par meža inženieri.

“Vēl vakar atkārtoju dažus vārdus, kuri man var noderēt esejā, un izplatītākās frāzes angļu valodā, kas varētu būt vajadzīgas mutvārdu daļā. Angļu valodā runāju diezgan brīvi, bet ir neliels uztraukums par klausīšanās uzdevumu, jo katram angļu valodas izruna ir citādāka un ne vienmēr labi saprotama,” saka Jūlija Dmitrijeva. Viņa šonedēļ kārtos vēl vienu eksāmenu – ceturtdien krievu valodā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Galvenais ir visu uztvert ar vēsu prātu. Uztraukums nelīdzēs,” saka Elīza Beitlere, norādot, ka nozīmīgākie eksāmeni viņai vēl priekšā. Elīza kārtos ne tikai obligātos eksāmenus, bet arī izvēles eksāmenus bioloģijā un ķīmijā, kuru rezultāts ir svarīgs, lai uzsāktu medicīnas studijas. Elīza uz to gājusi mērķtiecīgi – viņa pabeigusi SIA “Jelgavas poliklīnika” Jauno mediķu skolu, Rīgas Stradiņa universitātes un arī Latvijas Universitātes Jauno mediķu akadēmiju. “Gribu kļūt par ginekoloģi vai ķirurģi, līdz ar to šo izvēles eksāmenu rezultāti man ir ļoti svarīgi,” stāsta Elīza.       

Angļu valodas eksāmenu mūsu pilsētā pavisam kārto 460 jaunieši. Lielākais kārtotāju skaits ir Jelgavas tehnikumā (145 jaunieši) un Jelgavas Valsts ģimnāzijā (107 jaunieši). Jāpiebilst, ka Mūzikas vidusskolā šo eksāmenu kārto trīs jaunieši un viņiem eksāmens notiek kopā ar Jelgavas 5. vidusskolas divpadsmitajiem. 16. martā notiks eksāmens vācu valodā, kuru mūsu pilsētā šogad izvēlējusies kārtot tikai viena Jelgavas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniece, un viņa eksāmenu aizvadīs Rīgā. 17. un 18. martā notiks krievu valodas eksāmens, kuram pieteikušies 93 pilsētas skolu jaunieši.

Obligātais eksāmens latviešu valodā notiks 17. maijā, bet matemātikā – 20. maijā. Jelgavas 12. klašu audzēkņi ir izvēlējušies kārtot arī valsts pārbaudījumu bioloģijā, fizikā, vēsturē un ķīmijā.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītojamajiem, kuri nevar piedalīties eksāmenā noteiktajā datumā saslimšanas ar Covid-19 vai cita attaisnojoša iemesla dēļ, tiks nodrošināta iespēja kārtot eksāmenu papildtermiņā no 13. jūnija. Jelgavas Izglītības pārvaldē norāda, ka slimības dēļ šodien eksāmenā nepiedalījās pieci jaunieši, bet jau iepriekš no eksāmenu kārtošanas atbrīvoti astoņi skolēni.

Eksāmeni šajā mācību gadā notiks arī 9. klašu skolēniem, un tie sāksies 18. maijā.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.