Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā divreiz mēnesī notiks drošas peldēšanas nodarbības

Lai Jelgavas bērnus un jauniešu izglītotu par drošu peldēšanu un uzvedību ūdenstilpēs un to tuvumā, kā arī iemācītu praktiskas iemaņas, kā rīkoties dažādās situācijās, šovasar Lielupes labā krasta pludmalē divas reizes mēnesī notiks bezmaksas drošas peldēšanas nodarbības, kurām iepriekš būs jāpiesakās. Pirmā nodarbība notiks 11. jūnijā, un pieteikšanās tai sākas 4. jūnijā, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodarbības paredzētas bērniem no piecu līdz 16 gadu vecumam, jaunākajiem bērniem tās apmeklējot kopā ar vecākiem. Drošas peldēšanas nodarbību mērķis ir sniegt praktiskas iemaņas peldēšanā un izglītot par drošu peldēšanu un uzvedību ūdenstilpēs un to tuvumā. Nodarbību laikā tiks apskatītas tādas tēmas kā droša uzvedība peldvietā, drošas peldvietas izvēle, izdzīvošanas prasmes ūdenī, uzvedība nejauši iekrītot ūdenī, atbrīvošanās no drēbēm, rīcība ārkārtas situācijā, palīdzība nelaimē nonākušajam un kas ir pietiekama peldētprasme.

Dalībnieku skaits nodarbībā ir ierobežots, tāpēc iepriekš jāpiesakās. Pieteikšanās tiks atvērta nedēļu pirms katras nodarbības. Dalībniekiem pa e-pastu jelgavasporto@gmail.com jānosūta dalībnieka vārds un uzvārds un vecums (bērniem). Tāpat dalībnieki aicināti atteikt dalību, ja laikus kļūst zināms, ka nodarbībā tomēr nevarēs piedalīties. Iesniegtie personas dati tiks izmantoti, lai nokomplektētu dalībnieku grupas.

Nodarbību grafiks:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • 11. jūnijā pulksten 11 – bērni 5–8 gadu vecumā ar vecākiem (pieteikšanās no 4. jūnija),
  • 20. jūnijā pulksten 11 – bērni 9–16 gadu vecumā (pieteikšanās no 13. jūnija),
  • 9. jūlijā pulksten 11 – bērni 5–8 gadu vecumā ar vecākiem (pieteikšanās no 2. jūlija),
  • 25. jūlijā pulksten 11 – bērni 9–16 gadu vecumā (pieteikšanās no 18. jūlija),
  • 6. augustā pulksten 11 – bērni 5–8 gadu vecumā ar vecākiem (pieteikšanās no 30. jūlija),
  • 22. augustā pulksten 11 – bērni 9–16 gadu vecumā (pieteikšanās no 15. augusta).

Dalībniekiem uz nodarbību līdz jāņem peldkostīms, peldbikses, dvielis, peldčības, garās bikses, jaka, ar ko iet ūdenī, maiss, kurā ielikt slapjās drēbes pēc peldes. Ja līs lietus, dalībnieki aicināti ņemt līdz lietus jakas un lietussargus. Jāuzsver, ka nodarbības notiks arī tad, ja līs lietus, ja ūdens temperatūra būs pārāk zema, lai peldētu, vai peldūdens kvalitāte neatbildīs prasībām un peldvietā nedrīkstēs peldēt – tad nodarbībā būs vairāk teorijas un situācija izspēle krastā. Kā uzsver biedrības “Peldēt droši” pārstāvji, drošību uz ūdens ietekmē 15 komponentes.

Ik gadu Latvijā noslīkstot bojā iet ap 100 cilvēkiem. Jelgavā situācija gan nav tik kritiska, tomēr uzlabot peldētprasmi un zināšanas par drošību nekad nav par vēlu.

Drošas peldēšanas nodarbības organizē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar biedrību “Peldēt droši” un ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Veselības veicināšana Jelgavā” atbalstu.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.