Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā, Dobelē, Liepājā un Kandavā notiks militārās tehnikas izstādes un jauniešu izglītošana militārajā jomā

9. maijā, no pulksten 11.00 līdz 12.00, Jelgavā, Jelgavas tehnikuma teritorijā, 10.maijā Dobelē, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas teritorijā, 11. maijā Liepājā, Liepājas Valsts tehnikuma teritorijā un 12.maijā Kandavā, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma teritorijā Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde kopā ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu vadīs izglītojošas lekcijas audzēkņiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt vietējiem iedzīvotājiem Jelgavā, Dobelē, Liepājā un Kandavā minētajos datumos no pulksten 12.00 līdz 15.00 būs iespēja apmeklēt militārās tehnikas izstādes, atzīmējot NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas piecgadi, informē Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigāde.

Pirmajā lekcijas daļā jaunieši tiks iepazīstināti ar NATO organizācijas struktūru un lomu, kā arī ar līdzšinējo sadarbību ar Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi. Otrajā lekcijas daļā brigādes pārstāvji informēs jauniešus par plašajām dienesta iespējām un aktuālajām vakancēm Nacionālajos bruņotajos spēkos.

2016. gadā NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Jau 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē notika NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas (Enhanced Forvard Presence, eFP) sagaidīšanas svinīgā ceremonija. Kaujas grupas ir izveidotas un izvietotas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Polijā ar mērķi veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses Austrumu flanga aizsardzību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu īsā laikā reaģēt uz drošības izaicinājumiem.

Iedzīvotāju ievērībai!

Laikā no 9. līdz 12.maijam, lai nodrošinātu militārās tehnikas izstādes Jelgavā, Dobelē, Liepājā un Kandavā, pa autoceļiem pārvietosies sabiedroto valstu un Nacionālo bruņoto spēku militārā tehnika maršrutā Ādaži – Jelgava – Dobele – Liepāja – Kandava – Ādaži.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem.

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapā @Latvijasarmija, kā arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Facebook lapā @MehanizetaBrigade.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.