Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgava iekļuvusi top 5 Eiropas nākotnes pilsētu sarakstā

“Financial Times” izdevums “FDi Magazine” publicējis pētījumu “Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni 2023”. Kategorijā “Ārvalstu tiešo ieguldījumu stratēģija”, kurā tiek vērtēta ārvalstu investīcijām pieejama vide, Jelgava ieņem 5. vietu, ziņo pašvaldība.

 

Jelgava “Financial Times” ikmēneša izdevuma “FDi Magazine” rīkotajā “FDI Intelligence” pētījuma kategorijā “Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni” jau vairākus gadus uzrāda augstu rezultātu. Šogad mikropilsētu grupā (iedzīvotāju skaits līdz 100 000) Jelgavas ārvalstu tiešo investīciju piesaistes stratēģija ierindota 5. vietā, pērn šajā topā pilsēta ieņēma 6. vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Financial Times” pētnieki ik gadu pēc noteiktiem kritērijiem veic izvērtējumu, lai apzinātu investīciju piesaistē veiksmīgākās un daudzsološākās Eiropas pilsētas un reģionus. Šogad pavisam tika izvērtēti 549 pilsētu un reģionu pieteikumi piecās apakškategorijās: “Ekonomiskais potenciāls”, “Cilvēkresursi un dzīvesveids”, “Rentabilitāte”, “Savienojamība” un “Draudzīgums uzņēmējdarbībai”. Bet sestajā kategorijā – “Ārvalstu tiešo ieguldījumu stratēģija” (FDI Strategy) – no tiem vērtēti 89 pieteikumi, tostarp Jelgavas.

Katrs pretendents iesniedza pieteikumu, atbildot uz vairāk nekā 10 jautājumiem saistībā ar investīciju iespējām un to piesaisti konkrētajā pilsētā. Vērtējot Eiropas pilsētas, tās tika sagrupētas piecās kategorijās: lielpilsētas, lielās pilsētas, vidēja lieluma pilsētas, mazās pilsētas un mikropilsētas. Jelgava tiek vērtēta mikropilsētu grupā, kurā iekļautas pilsētas ar iedzīvotāju skaitu līdz 100 000.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.