Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgava iesaistīsies akcijā “Zemes stunda”; piedalīties aicināti arī iedzīvotāji

26. martā no pulksten 20.30 līdz 21.30 Jelgava jau 14. reizi pievienosies Pasaules Dabas fonda rīkotajai akcijai “Zemes stunda”. Pilsētā vairākās vietās tiks izslēgts ārējais apgaismojums un samazināta ielu apgaismojuma intensitāte. “Zemes stundā” iesaistīties aicināti arī iedzīvotāji, izslēdzot gaismu un maznozīmīgās elektriskās iekārtas uz vienu stundu, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības iestādē “Pilsētsaimniecība” informē, ka šajā laikā tiks izslēgts ārējais apgaismojums pie Jelgavas Svētās Annas baznīcas, Romas katoļu Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāles, Svētā Simeona un Svētās Annas pareizticīgo katedrāles, Svētā Jāņa baznīcas, Vissvētākās Dievmātes aizmigšanas pareizticīgo baznīcas, Svētās Trīsvienības baznīcas torņa, Jelgavas pils, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja, Lielupes promenādes, Pasta salas un Mītavas tilta apgaismojums, bet visā pilsētā par 50 procentiem tiks samazināta LED gaismekļu gaismas plūsma.

Arī ikviens jelgavnieks ir aicināts izslēgt apgaismojumu savā dzīvesvietā, lai veidotu videi draudzīgāku pilsētnieku dzīvi ikdienā. “Zemes stunda” ir Pasaules Dabas fonda rīkots simbolisks pasākums, kura laikā miljoniem cilvēku visā pasaulē vienojas, izslēdzot apgaismojumu uz vienu stundu, lai pieprasītu izlēmīgu rīcību enerģijas un resursu taupīšanai.

Pirmoreiz “Zemes stunda” norisinājās 2007. gadā Sidnejā, bet gadu vēlāk akcija ieguva starptautisku mērogu un tajā iesaistījās arī Latvijas pilsētas, tostarp Jelgava.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.