Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā izsludināts konkurss par pilsētvides svētku noformējuma idejām

Jelgavas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” izsludinājusi konkursu “Pilsētvides svētku noformējuma ideju un to realizēšanas tehniskie risinājumi”. Iesniegt pieteikumus var līdz 29. aprīļa pulksten 12.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā informē “Pilsētsaimniecība”, konkursa mērķis ir veicināt atbilstošas noskaņas radīšanu pilsētā dažādu svētku laikā un mākslinieciski augstvērtīgu un radošu pilsētvides svētku noformējuma projektu īstenošanu, nodrošinot daudzveidību.

Nolikums paredz, ka konkursā var piedalīties ikviena 18 gadu vecumu sasniegusi fiziska persona vai juridiska persona, kas iesniegusi pieteikumu atbilstoši konkursa prasībām.

Būtiski, ka projekta realizācija jāparedz vietās, kas atrodas uz pašvaldības īpašumā vai valdījumā esošas zemes. Informācija par teritorijām, kas ir pašvaldības īpašumā, atrodama mājaslapā www.kadastrs.lv. Katrs pretendents konkursā drīkst iesniegt vairākus svētku noformējuma projektus vienai vai vairākām vietām pilsētā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursā tiek gaidīti pieteikumi noformējumam valsts svētkos (Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena, Darba svētki, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena, Lāčplēša diena, Latvijas Republikas Proklamēšanas diena), Jelgavas valstspilsētas svētkos, Lieldienās, Līgo svētkos un Ziemassvētkos.

Projekta realizēšanas izmaksas jāparedz, ņemot vērā “Pilsētsaimniecības” budžetā pieejamo finansējumu – Lieldienām līdz 5000 eiro, valsts svētkiem līdz 10 000 eiro, Jelgavas valstspilsētas svētkiem līdz 10 000 eiro, Līgo svētkiem līdz 5000 eiro, Ziemassvētkiem līdz 10 000 eiro.

Piedāvātajam svētku noformējumam, tajā skaitā vides objektiem un instalācijām, jābūt proporcionālam pilsētvides mērogam, vizuāli un tehniski kvalitatīvam gan tuvplānā, gan no attāluma, vizuāli nolasāmam dienas gaišajā laikā un iedegoties pilsētas apgaismojumam, izgatavotam no eksponēšanai ārtelpā piemērotiem materiāliem, viegli montējamam un demontējamam transportēšanai, uzglabāšanai un vairākkārtējai eksponēšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pretendentiem projekta pieteikumā ir jāiekļauj projekta apraksts brīvā formā, objektu skices, vizualizācijas paredzētajās vietās pilsētvidē, projekta tehniskais risinājums un tāme.

Iesniegtos pieteikumus vērtēs konkursa komisija, ņemot vērā šādus kritērijus: projekta mākslinieciskais koncepts, ideja un tās unikalitāte; mākslinieciskās koncepcijas atbilstība eksponēšanas vietai; tehniskā risinājuma un apraksta kvalitāte; projekta tāmes māksliniecisko un finansiālo aspektu sabalansētība.

Atbilstoši konkursa komisijas lēmumam katram konkursa tematam paredzēts izvirzīt trīs uzvarētājus. Pirmo trīs vietu ieguvēji saņems naudas balvas, un kopējais balvu fonds ir 4500 eiro (1. vietai godalga 500 eiro apmērā, 2. vietai veicināšanas balva 300 eiro apmērā, 3. vietai veicināšanas balva 100 eiro apmērā).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informācija par konkursa rezultātiem tiks publicēta mājaslapā www.pilsetsaimnieciba.lv un www.jelgava.lv.

Konkursa nolikums

1. pielikums “Vides un drošības prasības”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. pielikums “Konkursa temati”

3. pielikums “Pieteikums”

4. pielikums “Projekta tāme”

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.