Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā izveidotas trīs jaunas gājēju pārejas

Lai uzlabotu gājēju drošību, Jelgavā ir izveidotas trīs jaunas gājēju pārejas – pār Lapskalna ielu pie 25. nama, pār Paula Lejiņa ielu pie Pumpura ielas krustojuma un pār Filozofu ielu pie Ceriņu ielas krustojuma, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Satiksmes kustības un drošības komisijas lēmumiem, gājēju pāreja Lapskalna ielā izveidota, lai iedzīvotājiem drošāks ceļš līdz Uzvaras parkam un Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolai. Bet Paula Lejiņa ielā gājēju pāreja izveidota, pamatojoties uz to, ka palielinājies gājēju skaits šajā ielā un ir mainījušies gājēju pārvietošanās paradumi un maršruti. Šī rajona infrastruktūras pārbūve šobrīd ir veicinājusi iedzīvotāju vēlmi vairāk pārvietoties ar kājām. Savukārt Filozofu ielā gājēju pāreja šobrīd ir izveidota pie Ceriņu ielas krustojuma. Iepriekš Filozofu ielā gājēju pāreja atradās pretim Latvijas Neredzīgo biedrības ēkai Filozofu ielā 5, taču biedrība darbību šajā adresē ir beigusi un Satiksmes kustības drošības komisijā nolemts šo pāreju likvidēt, tā vietā izveidojot jaunu tuvāk krustojumam ar Ceriņu ielu. Tāpat, lai uzlabotu Filozofu ielas caurbraucamību posmā no Raiņa ielas līdz Ceriņu ielai pāra māju numuru pusē ir uzstādīta ceļa zīme Nr.326 “Apstāties aizliegts”.

Pie gājēju pārejām Lapskalna ielā un Filozofu ielā pārbūvētas ielas apmales un izbūvēts ietves noejas/pieejas segums pie ielas brauktuves. Visās trīs gājēju pārejās ieklāts ielu horizontālais apzīmējums un Filozofu ielas vecās gājēju pārejas vietā demontēts apzīmējums. Gājēju pārejās uzstādītas ceļa zīmes Nr.535/536 “Gājēju pāreja”.

Lai uzlabotu redzamību diennakts tumšajā laikā, šķērsojot ielu pār gājēju pāreju, Paula Lejiņa ielā un Filozofu ielā līdz jūnija vidum ir plānots uzstādīt ielu apgaismojuma balstu. Lapskalna ielā pirms uzstādītajām gājēju pārejas ceļa zīmēm vēl tiks veikti uzlabojumi, izcērtot ielas malā augošo koku jaunās atvases.

Foto: iestāde “Pilsētsaimniecība”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.