Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā jau 13. reizi notiks Latvijas stādu dienas

Jau 13. reizi Jelgava kļūs par Latvijā plašāko stādu audzētāju un dārzkopju  pulcēšanās vietu. Tradicionālās Latvijas stādu dienas 7. un 8. maijā apvienos teju 200 dalībniekus, sniedzot iespēju vienuviet sastapt stādu audzētājus, sēklu tirgotājus, kā arī amatniekus un pārtikas ražotājus, informē Jelgavas pašvaldības iestādē “Kultūra”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad stādu dienas norisināsies trīs vietās –  Hercoga Jēkaba laukumā, skvērā aiz Jelgavas kultūras nama un Krišjāņa Barona ielā. Sestdien, 7. maijā,  apmeklētāji tiks gaidīti no pulksten 9 līdz 17, savukārt svētdien, 8. maijā, – no pulksten 9 līdz 15.

Stādu dienu piedāvājumā varēs atrast dažādus augļu koku un ogulāju stādus, dekoratīvos kokus un krūmus, skujeņus, vasaras puķes, ziemcietes, garšaugus un ārstniecības augus, kā arī graudzāles un dažādas sēklas. Augsnes uzlabošanai un bagātināšanai plašā piedāvājumā būs gan minerālu un mikrobioloģiskie mēslojumi, gan augsnes maisījumi un līdzekļi kaitēkļu, sūnas un aļģu apkarošanai.

Dārza apsaimniekošanas un labiekārtošanas darbu veikšanai varēs piemeklēt sev ērtākos dārza apavus un darbarīkus, kā arī dārza dekorus un arhitektūras izstrādājumus, dažādus pinumus, siltumnīcas un citas noderīgas lietas. Tāpat būs iespēja iegādāties amatniecības izstrādājumus, bet pārtikas tirdzniecības sektorā baudīt dažādos veidos pārstrādātus, dārzā izaudzētus un Latvijā ražotus gardumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāņem vērā, ka stādu dienu apmeklētājiem savas automašīnas jānovieto tam paredzētajās vietās – stāvlaukumā Pilssalas ielā 1 un pļavā pretim Jelgavas pilij, taču preču iekraušanai varēs izmantot arī īsā laika pieturvietas – Hercoga Jēkaba laukumā pie karoga mastiem un stāvvietā aiz kultūras nama.

Sakarā ar stādu dienu norisi pilsētā paredzēti arī satiksmes ierobežojumi.

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.