Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā koplietošanas elektroskrejriteņus aizliegs novietot uz tiltiem un bērnu laukumos

Jelgavā koplietošanas elektroskrejriteņus būs aizliegts novietot uz tiltiem un bērnu laukumos, paredz saistošo noteikumu projekts, kuru pilsētas dome skatīs ceturtdien, 23.maijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vietvara norāda, ka pēdējo divu gadu laikā ir strauji palielinājusies koplietošanas transportlīdzekļu, īpaši elektroskrejriteņu, izmantošana. Lai aizsargātu gājēju, velosipēdu vadītāju, autovadītāju un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību, tajā skaitā audzinātu koplietošanas transportlīdzekļu vadītāju drošu pārvietošanos, pilsēta atzinusi par nepieciešamu izstrādāt koplietošanas elektroskrejriteņu un velosipēdu izmantošanas noteikumus, ātruma ierobežojuma zonas un to novietošanas aizlieguma zonas.

Topošo Koplietošanas transportlīdzekļu izmantošanas saistošo noteikumu paskaidrojuma rakstā pausts, ka pašvaldības administratīvajā teritorijā atrodas vairāki rekreācijas objekti, plaša kultūrvēsturiskā vide, izglītības iestādes un citi nozīmīgi objekti. Novērojama mazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku intensīva pārvietošanās gan kājām, gan izmantojot mikromobilitātes rīkus.

Saistošo noteikumu mērķis ir ietvert regulējumu, kas noteiks koplietošanas transportlīdzekļu operatoriem pienākumu nodrošināt, lai to īpašumā vai valdījumā esošie mikromobilitātes rīki tiktu izmantoti ar cieņu pret citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Mērķa īstenošanai ir apzināti objekti un Jelgavas teritorija, kur ieviešams ātruma ierobežojums un ieviešamas novietošanas aizlieguma zonas. Šie objekti galvenokārt atrodas centra teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saistošie noteikumi nosaka koplietošanas transportlīdzekļu operatoram par pienākumu izmantot tikai tādus koplietošanas transportlīdzekļus, kuri aprīkoti ar sistēmu, kas regulē ātrumu, izņemot velosipēdus, kas tiek darbināti tikai ar cilvēka muskuļu spēku.

Plānots, ka koplietošanas transportlīdzekļus nevarēs atstāt uz tiltiem, satiksmes pārvadiem, velosipēdu ceļiem, gājēju ietvju vidū vai uz taktilā bruģakmens joslas. Tāpat tas būs aizliegts vietās, kur gājējiem vai velosipēdiem atlikušās ejas platums pēc koplietošanas transporta līdzekļa novietošanas ir mazāks par pusotru metru.

Koplietošanas elektroskrejriteņus nevarēs novietot arī publiskā lietošanā nodotā pašvaldības teritorijā, tas ir apstādījumos, grāvjos, automašīnu stāvlaukumos, bērnu rotaļu laukumos, aktīvās atpūtas laukumos, sporta laukumos un citviet.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ātruma ierobežojuma zonās koplietošanas transportlīdzekļa ātrums nedrīkst pārsniegt desmit kilometrus stundā.

Dome arī plāno noteikt, ka koplietošanas transportlīdzekļu pakalpojumu sniedzējs nodrošina neatļautā vietā novietotā koplietošanas transportlīdzekļa pārvietošanu nekavējoties, bet ne vēlāk kā divu stundu laikā pēc informācijas, ko Pašvaldības policija nosūta elektroniski.

Foto: jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.