Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā lapas nelielos daudzumos bez maksas var nodot dalīto atkritumu vākšanas laukumos

Saskaņā ar pilsētas saistošajiem noteikumiem, Jelgavā lapas dedzināt un novietot tām neparedzētās vietās, tostarp atkritumu konteineros vai uz ielas, ir aizliegts. Taču jelgavnieki lapas nelielā daudzumā – līdz 0,5 kubikmetriem dienā no viena transportlīdzekļa – bez maksas var nodot kādā no trim pilsētas dalīto atkritumu vākšanas (DAV) laukumiem. Lapas laukumos bez maksas tiek pieņemtas tikai no Jelgavā deklarētiem iedzīvotājiem, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

DAV laukumi pilsētā atrodas Ganību ielā 84, Salnas ielā 20 un Paula Lejiņa ielā 6.

SIA “Zemgales EKO” vadītājs Aleksejs Jankovskis stāsta, ka iedzīvotāji uz laukumiem lapas ved jau no septembra vidus un ar katru nedēļu atvesto lapu apjoms pieaug. “Vienā dienā persona drīkst nodot ne vairāk kā 0,5 kubikmetrus jeb piecus 100 litru maisus ar lapām. Turklāt bez maksas lapas atkritumu laukumos tiek pieņemtas tikai no Jelgavā deklarētiem iedzīvotājiem, tādēļ, nogādājot lapas laukumā, operatoram ir jāuzrāda transportlīdzekļa reģistrācijas pase, kurā atspoguļota transportlīdzekļa īpašnieka vai turētāja deklarētā adrese,” kārtību skaidro A.Jankovskis.  

Ja lapu ir vairāk, iedzīvotāji var izmantot kādu no SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” maksas pakalpojumiem: pieteikt lielmaisu, kura ietilpība ir līdz 1000 kilogramiem, vai konteineru ar ietilpību līdz septiņiem kubikmetriem, vai lapas paši nogādāt atkritumu poligonā “Brakšķi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informācija uzņēmuma mājaslapā liecina, ka lielmaisā un konteinerā drīkst ievietot lapas, puķu lakstus, mazus koku zarus un citus līdzīgus dārza bioloģiski noārdāmos atkritumus, taču kategoriski aizliegts tajos ievietot sadzīves un būvniecības atkritumus, iepakojuma (plastmasas, stikla, kartona) atkritumus un citus līdzīgus atkritumus. Plašāka informācija par šiem pakalpojumiem un to izmaksām pieejama uzņēmuma mājaslapā www.komunalie.lv, pa tālruni 63026010, 28626261 vai e-pastu komunalie@komunalie.lv.

Koku lapas tiek klasificētas kā bioloģiskie atkritumi, kas pielīdzināmi sadzīves atkritumiem, līdz ar to tās pilsētā ir kategoriski aizliegts dedzināt, ierakt zemē un novietot tām neparedzētās vietās, tostarp pie atkritumu konteineriem, uz ielas, skvēros, parkos, mežos. Saskaņā ar Jelgavas saistošajiem noteikumiem ielu saslaukas, smiltis un bioloģiski noārdāmos dārzu un parku atkritumus, tai skaitā koku lapas, zarus un nopļauto zāli, bez saskaņošanas ar atkritumu apsaimniekotāju aizliegts bērt arī sadzīves atkritumu konteineros. Par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu neievērošanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no 70 līdz 1000 eiro, juridiskai personai no 250 līdz 2800 eiro.

Turklāt saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem, īpašuma saimniekam ne tikai jārūpējas par kārtību savā īpašumā, bet arī jānodrošina piegulošās teritorijas sakopšana, tostarp koku lapu savākšana. Par noteikumu neievērošanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskām personām līdz 500 eiro, bet juridiskām personām līdz 1500 eiro.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.