Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā, Loka maģistrālē 25 veidos dienas centru riska bērniem un jauniešiem

Šī jauniešu dienas centra darbības mērķis būs nodrošināt darbu ar jauniešiem no sociālā riska grupām, kas veicinātu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanos Jelgavā.

Lai veicinātu sociālajam riskam pakļauto bērnu un jauniešu integrāciju sabiedrībā, uzlabotu sociālo pakalpojumu kvalitāti un izveidotu jaunus sociālos pakalpojumus šai mērķgrupai, Jelgavas valstspilsētas pašvaldība kā projekta partneris turpina īstenot projektu “Sociālajam riskam pakļauto bērnu un jauniešu integrācija Jelgavas un Šauļu pašvaldībās (Risk Children)”. Tas paredz Jelgavā, Loka maģistrālē 25, izbūvēt un aprīkot dienas centru sociālajam riskam pakļautajiem bērniem un jauniešiem. Būvdarbu līgums noslēgts ar SIA “Rimts”, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī jauniešu dienas centra darbības mērķis būs nodrošināt darbu ar jauniešiem no sociālā riska grupām, kas veicinātu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanos Jelgavā. “Dienas centrā ar dažādām aktivitātēm tiks sekmēta sociālajam riskam pakļauto bērnu un jauniešu pašiniciatīva, līdzdalība lēmumu pieņemšanā un aktīva viņu iesaiste sabiedriskajā dzīvē. Tā arī būs vieta, kur saturīgi pavadīt brīvo laiku un attīstīt pašvērtējumu,” skaidro Jelgavas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes Projektu vadības sektora projektu vadītāja Aiga Anitena.

Pašvaldība dienas centra izveidei atvēlējusi tai piederošās un neizmantotās telpas Loka maģistrālē 25. Būvdarbu gaitā paredzēta ne tikai ēkas pārbūve un siltināšana, logu nomaiņa un ieejas mezgla rekonstrukcija, bet arī apkures sistēmas, siltummezgla un elektrības tīklu izbūve. Tāpat plānoti telpu apdares darbi, tostarp lifta izbūve, lai nodrošinātu telpu pieejamību personām ar īpašām vajadzībām, kā arī nepieciešamo mēbeļu un iekārtu iegāde. Līdz ar centra izveidi tiks nodrošināts darbs diviem sociālajiem darbiniekiem darbā ar ielu bērniem, un plānots ieviest arī jaunus sociālos pakalpojumus.

Ēku Loka maģistrālē 25 saskaņā ar iepirkumu konkursa rezultātu pārbūvēs SIA “Rimts”, ar kuru pašvaldība ir noslēgusi līgumu. Šobrīd tiek noformēta būvniecības dokumentācija, lai jau drīzumā varētu sākties darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta kopējais budžets ir 661 092,24 eiro, tajā skaitā 561 928,39 eiro jeb 85 procenti ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums. Jelgavas valstspilsētas pašvaldības projekta budžets ir 352 347,97 eiro, tajā skaitā 299 495,77 eiro ERAF finansējums, 17 617,40 eiro valsts budžeta dotācija un 35 234,80 eiro Jelgavas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

Noslēgtais būvdarbu līgums paredz, ka darbiem jauniešu centrā jābūt pabeigtiem līdz šā gada 14. decembrim.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.