Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā martā plānots nocirst līdzās Jāņa Čakstes piemineklim augošās kalstošās egles

Jau ilgākā laika periodā Jelgavā būtiski pasliktinās trīs aso egļu jeb sudrabegļu stāvoklis līdzās Jāņa Čakstes piemineklim Lielajā ielā 1A – eglēm nokaltuši zari, un tās pilsētvidē kļuvušas bīstamas, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsētas ainavu arhitekts Andrejs Lomakins uzsver, ka koki ir zaudējuši dekorativitāti, to augtspēja jau šobrīd ir daļēji zudusi un saglabāšana vairs nav iespējama.

Lai nepieļautu pilnīgu koku nokalšanu, kad tie lūstot var apdraudēt garāmgājējus vai līdzās esošos īpašumus, pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” martā organizēs bojāto koku nociršanu.

Nozāģēto egļu vietā plānots iestādīt jaunus kokus. Lai papildinātu parku un ielu apstādījumu sugu daudzveidību, ik gadu Jelgavā tiek stādīti jauni koki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā 2020. gadā kopumā iestādīti 24 jauni koki – Zviedrijas pīlādzis, baltās robīnijas, kokveida lazdas, kobus magnolija, Volterera zeltlietus, sarkanās ievas. Savukārt pērn pilsētā iestādīti 28 koki – sudraba kļavas, sarkanie ozoli, miltu pīlādži, melnalkšņi un ozols, informē “Pilsētsaimniecība”.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.