Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā nākamgad plānots pabeigt vairākus nozīmīgus sabiedriskos objektus

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola

Jelgavas pilsētā nākamgad plānots pabeigt vairākus nozīmīgus sabiedriskos objektus, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Līga Klismeta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pragmatiska un pārdomāta rīcība 2023.gadā ļauj turpināt iesāktos projektus, bilda pašvaldībā.

No tiem nozīmīgākais ir Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas pilnīga rekonstrukcija. Jau 2023.gada 1.septembrī skolēni un pedagogi atgriezīsies savā skolā, kas būs piedzīvojusi ļoti vērienīgas pārmaiņas. Tās būs ne tikai vizuālas – skola būs ieguvusi ļoti spēcīgu materiāltehnisko bāzi, lai skolēni varētu iegūt labus pamatus inženierzinātņu izglītības programmās.

Vidusskolas ēka Meiju ceļā 9 ekspluatācijā tika nodota 1979.gadā, un būtiski remontdarbi tajā nebija veikti. Vidusskola no ārpuses ieguvusi jaunu izskatu. Ēkā nomainīti un no jauna izbūvēti 254 logi. Ēka siltināta, izmantojot ventilējamo fasāžu sistēmu, kas ir vizuāli izteiksmīgāka, ar augstāku mehānisko un triecienu noturību un ilgmūžīgāka par plānkārtas apmetuma sistēmu. Uz skolas jumta izbūvētas divas ventkameras, un uz vienas no tām atradīsies observatorija. Plānots, ka dati no tās tiks ievākti attālināti, izmantojot modernās tehnoloģijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrs nozīmīgākais izglītības projekts ir bērnudārza izveide Brīvības bulvārī 31A, kam jelgavnieki aptaujā devuši nosaukumu “Alnītis”. Jau februārī jaunais pašvaldības bērnudārzs būs gatavs uzņemt 160 mazos jelgavniekus. Tajā būs astoņas pirmsskolas grupas – četras izvietosies rekonstruētajā ēkas daļā, četras – jaunuzceltajā piebūvē.

2023.gadā tiks pabeigta jaunās dzimtsarakstu ēkas būvniecība Raiņa parkā. Šis projekts ir nozīmīgs arī tādēļ, ka jaunajās telpās darbu sāks pilsētas un novada kopīgi izveidotā iestāde “Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļa”. Ēkā notiek apjomīgi būvdarbi, paaugstinot ēkas energoefektivitāti un uzlabojot darba vidi, lai iedzīvotājiem nodrošinātu mūsdienu prasībām atbilstošu pakalpojumu sniegšanu. 

Tiek pārbūvētas telpas, nostiprinātas konstrukcijas, mainīts jumta segums, logi un durvis, izbūvēta ventilācijas sistēma, renovēta apkures sistēma, pārbūvētas iekšējās un ārējās inženierkomunikācijas, izbūvēts lifts, kā arī ēka nosiltināta. Papildus tam uzcelta piebūve 120 kvadrātmetru platībā, un tur būs telpas jaunlaulātajiem un atsevišķa svinību zāle. Kopējā jaunās Dzimtsarakstu nodaļas ēkas platība būs gandrīz 600 kvadrātmetru. Tāpat paredzēta Raiņa parka 4000 kvadrātmetru piegulošās teritorijas labiekārtošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022.gada pēdējā ceturksnī Jelgavā sākās tuvāko gadu lielākā projekta realizācija – Pilssalas ielas pārbūve un modernas ūdens tūrisma un sporta bāzes būvniecība Lielupes krastā. Pilnībā tiks pārbūvēta iela posmā no tilta pār Lielupi līdz nekustamajam īpašumam Pilssalas ielā 5 – ielas seguma atjaunošana, gājēju un velo celiņu izbūvēšana, lietusūdens kanalizācijas sistēmas, elektrisko tīklu, sakaru kanalizācijas, optiskā tīkla izveide, ārējā apgaismojuma ierīkošana. 

Tāpat tiks pārbūvēts tilts pār kanālu. Vēl teritorijā paredzēts izveidot fizisko aktivitāšu laukumu, izbūvēt autostāvlaukumu un labiekārtot tam piegulošo teritoriju, tajā skaitā dabas lieguma “Lielupes palienes pļavas” un savvaļas zirgu uzturēšanai un tūristiem nepieciešamās publiskās infrastruktūras izveide dabas lieguma neitrālajā zonā.

Šobrīd ir uzsākta iepirkuma dokumentācijas sagatavošana būvdarbu iepirkumam par Aizsargu ielas seguma atjaunošanu līdz pilsētas robežai. Plānots, ka darbi varētu sākties pavasarī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.