Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgava neplāno palielināt sabiedriskā transporta biļešu cenas

Jelgavas valstspilsētas pašvaldība šobrīd neplāno celt sabiedriskā transporta biļešu cenas, aģentūru LETA informēja Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas valstspilsētas pašvaldība sabiedriskā transporta pakalpojumus Jelgavā organizē ar sev piederošo kapitālsabiedrību SIA “Jelgavas autobusu parks”, kas šos pakalpojumus sniedz uz tiešā pakalpojumu līguma pamata.

Pašvaldībā skaidroja, ka, lai nodrošinātu šī pakalpojuma nepārtrauktību, arī Covid-19 pandēmijas laikā, kas uzlika virkni ierobežojumus iedzīvotājiem, tādējādi mazinot arī pasažieru plūsmu sabiedriskajā transportā, netika skatīta iespēja paaugstināt sabiedriskā transporta biļešu cenas Jelgavā.

Biļešu cenu celšana Jelgavas sabiedriskajā transportā varētu tieši mazināt pārvadāto pasažieru skaitu, kas tādējādi palielinātu kompensējamo zaudējumu apjomu pārvadātājam no pašvaldības budžeta, lēš pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas pašvaldības ir palielinājusi atbalstu pensionāriem braucieniem pilsētas sabiedriskajā transportā no 1.maija līdz 31.oktobrim – tie ir līdz 120 bezmaksas braucieniem sešu mēnešu garumā. Pārējos gada mēnešos – 10 bezmaksas braucieni mēnesī.

Politiski represētajām personām pieejami 20 bezmaksas braucieni katru mēnesi. Skolēniem – 4 braucieni dienā mācību gada laikā, bāreņiem – 5 bezmaksas braucieni dienā.

Pašlaik par vienu braucienu Jelgavas sabiedriskajā transportā norēķinoties ar personalizētu viedkarti, e-karti vai bankas karti, maksa par braucienu ir no 0,70 līdz 0,85 eiro, norēķinoties ar skaidru naudu – 1,50 eiro.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.