Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā no daudzdzīvokļu namu pagalmiem izvestas 7,5 tonnas eglīšu; izvešana turpinās

SIA “Zemgales EKO” informē, ka šomēnes no daudzdzīvokļu namu pagalmiem izvestas jau apmēram 7,5 tonnas eglīšu. Jāatgādina, ka daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji vienu eglīti pēc svētkiem drīkst novietot pie atkritumu konteineriem savā pagalmā un bez maksas tiks aizvestas tās eglītes, kas pie konteineriem tiks novietotas līdz 29. janvārim. Pēc šī datuma tiks piemērota papildu maksa, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka pie atkritumu konteineriem atstātās egles nedrīkst būt iepakotas un tām ir jābūt bez rotājumiem. “Atstāto rotājumu un iepakojuma novākšana aizņem papildu laiku, taču, ja to nedarīs, eglītes netiks pieņemtas kā šķirots koksnes atkritums. Tāpat būtiski, lai koks ir vienā gabalā – nevar būt tā, ka cilvēks egli sazāģējis, stumbru izmantojis citiem mērķiem, bet zarus atstājis pie konteineriem. Egļu zari nekvalificējas kā koksnes atkritumi, līdz ar to bez maksas netiek savākti. Tāpat daudzviet pagalmos eglīšu savācēji saskārušies ar problēmu, ka egles tiek mestas kopā ar būvniecības un lielgabarīta atkritumiem, taču tas apgrūtina vai pat padara neiespējamu savākšanu. Mēs vācam tikai egles, tāpēc lūgums tās novietot atsevišķi, pretējā gadījumā egles netiks savāktas bez maksas,” skaidro SIA “Zemgales EKO” valdes loceklis Aleksejs Jankovskis.

Joprojām svētku eglītes jelgavnieki bez maksas var nodot arī dalīto atkritumu savākšanas laukumos. Tām jābūt bez rotājumiem un iepakojuma. Laukuma Ganību ielā 84 darba laiks – pirmdienās no pulksten 8 līdz 19, no otrdienas līdz piektdienai no pulksten 8 līdz 17, sestdienās no pulksten 9 līdz 14. Svētdienās laukums ir slēgts. Dalīto atkritumu savāšanas laukums Paula Lejiņa ielā 6 un Salnas ielā 20 atvērts no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 19, pirmdienās abi laukumi ir slēgti.

16. janvārī noslēdzās “Gren” rīkotā akcija “Atnes savu Ziemassvētku eglīti un sasildi Jelgavu”. Jelgavnieki ar svētku eglītēm piepildīja 34 kubikmetrus lielu šķeldas konteineru. Savāktās egles nogādātas šķeldas ražotājam, kur tās izžūs, pēc tam tiks sašķeldotas un izmantotas enerģijas ražošanā. No eglītēm iegūtais siltums nonāks jelgavnieku mājokļos.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.