Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā no jūlija par 6,7% pieaugs siltumenerģijas tarifs

No 1.jūlija Jelgavā par siltumenerģiju būs jāmaksā 67,63 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 6,7% vairāk nekā līdz šim, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu pieaugums saistīts ar iepirktās siltumenerģijas cenas pieaugumu no komersanta SIA “Gren Latvija” koģenerācijas stacijas, kas ražošanā izmanto šķeldu. Tā rezultātā iepirktās siltumenerģijas izmaksas “Gren Jelgava” pieaugušas par 737 100 eiro jeb 10,2%.

Siltumapgādes nodrošināšanai nepieciešamo siltumenerģiju komersants iepērk no “Gren Latvija” divām koģenerācijas stacijām, kurās siltumenerģija tiek ražota ar šķeldu un dabasgāzi. Attiecīgi iepirktās siltumenerģijas cena no dabasgāzes koģenerācijas stacijas paliek nemainīga.

Regulatora Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska skaidro, ka siltumenerģijas tarifu kāpums Latvijā ir vērojams ne vien apdzīvotās teritorijās, kur siltumenerģijas ražošanā izmanto dabasgāzi, bet arī tajās, kur kā kurināmo izmanto biomasu – šķeldu vai granulas. “Gren Jelgava” gadījumā lielākoties lietotājiem nodotā siltumenerģija tiek iepirkta no šķeldas koģenerācijas stacijas, līdz ar to tarifa kāpums, salīdzinot ar citviet spēkā esošiem tarifiem, ir samērīgs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kurevska atzīmē, ka, lai gan šķeldas tirgus, salīdzinot ar dabasgāzes piegādēm, nav pakļauts infrastruktūras pieejamības riskiem, tomēr koksnes importa ierobežojumi, īpaši no Baltkrievijas, šķeldas piedāvājumu tirgū ir ietekmējuši būtiski.

SPRK atgādina, ka pakāpenisks šķeldas cenas kāpums tirgū bija vērojams jau kopš 2021.gada rudens, kas skaidrojums ar pieaugošām energoresursu izmaksām, kas sadārdzina šķeldas un granulu ražošanas procesus, gan arī ar lielu šķeldas pieprasījumu Latvijā un Baltijas reģionā, kas šobrīd ģeopolitisko iemeslu dēļ pieaug.

“Gren Jelgava” noteikto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu SPRK saņēma 30.maijā. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gren Jelgava” apgrozījums pagājušajā gadā bija 10,664 miljoni eiro, kas ir par 17,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa sasniedza 1,576 miljonus eiro, kas ir par 2,1 reizi vairāk nekā 2020.gadā, liecina informācija “Firmas.lv”. Uzņēmums reģistrēts 2003.gadā, tā pamatkapitāls ir 2,223 miljoni eiro. Kompānija pieder Nīderlandes “Gren Holding Company”.

Foto: Eva Mellēna

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.