Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā no jūlija plānots siltumenerģijas tarifa kāpums par 6,7%

Jelgavā no 1.jūlija plānots siltumenerģijas tarifa kāpums par 6,7%, sasniedzot 67,63 eiro par megavatstundu (MWh), informēja SIA “Gren Jelgava” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Attiecīgās izmaiņas siltumenerģijas tarifā iesniegts vērtēšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK). 

Kompānijā atzīmē, ka tarifa izmaiņas ir saistītas ar kurināmā cenas pieaugumu.

“Gren Jelgava” pārstāvji norāda, ka Jelgavā apmēram 95% no pilsētas centralizētajai siltumapgādei nepieciešamās siltumenerģijas tiek saražota no atjaunojamā energoresursa – šķeldas. Nelielā apmērā tiek izmantota arī dabasgāze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat kompānijas pārstāvji atzīmē, ka šķeldas cena šobrīd ir vidēji četras reizes zemāka nekā dabasgāzes cena. Tomēr, salīdzinot ar 2022.gada sākumu, kad iepriekšējo reizi tika pārskatīts siltumenerģijas tarifs, šķeldas tirgus cena ir būtiski pieaugusi un attiecīgi ir palielinājušās siltumenerģijas ražošanas izmaksas, kas veido 60% no siltumenerģijas gala tarifa. 

Pēc kompānijā minētā, “Gren” šogad veic rekonstrukcijas darbus, lai nākamajā apkures sezonā sāktu granulu izmantošanu divās lokālajās katlumājās Jelgavā, kurās līdz šim tika izmantota dabasgāze.

SPRK ir piešķīris “Gren Jelgava” atļauju kurināmā vai iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņu gadījumā pašai noteikt siltumenerģijas tarifus. Tādēļ gadījumā, ja cenas samazināsies, “Gren Jelgava” būs pienākums siltumenerģijas tarifu attiecīgi pārskatīt un klientiem piemērot zemāku siltumenerģijas tarifu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānija “Gren Jelgava” reģistrēta 2001.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,223 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2020.gadā bija 9,08 miljoni eiro, bet peļņa sasniedza 740 000 eiro. Kompānijas 2021.gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti. “Gren Jelgava” pieder Nīderlandē reģistrētajai “Gren Holding Company”.

Foto: no jelgava.lv arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.