Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā noliek ziedus genocīda upuru piemiņai (FOTO)

Šodien, 25. martā, atceres brīdī pie piemiņas akmens un memoriāla “Ciešanu ceļš” Svētbirzē nolikti ziedi, pieminot Jelgavas un tuvākās apkārtnes iedzīvotājus, kuri 1949. gada deportāciju laikā tika izsūtīti svešumā. Ziedus nolika arī Jelgavas valstspilsētas pašvaldības vadība, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1949. gada 25. marts Latvijas valsts un tautas vēsturē paliks kā vistraģiskākais  datums padomju okupācijas periodā. Tas lauza lielas tautas daļas likteni, atņemot mājas, ģimeni, dzimteni, bet nespēja atņemt cerību un gribu atgriezties Latvijā.

Pieminot latviešu tautai traģisku brīdi, kas notika pirms 73 gadiem, atceres pasākumā pausta solidaritāte Ukrainas valstij un tautai, kuri nonākuši kara situācijā un kuriem nepieciešams sabiedrības atbalsts.

No 25. līdz 29. martam operācijas “Krasta banga”  laikā no Latvijas 33 ešelonos uz Krievijas Tālo Austrumu novadiem  – Amūras, Omskas un Tomskas apgabaliem tika izsūtīti 42 133 Latvijas iedzīvotāji. Tās bija 12 987 ģimenes, kurās bija arī bērni un gados veci cilvēki.

Foto: Ruslans Antropovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.