Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā notiks debates jauniešiem par aizsardzības politikas aktualitātēm

Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece (AP) šodien Jelgavas Valsts ģimnāzijā apmeklēs ministrijas un biedrības “Debašu centrs” rīkoto debašu turnīru jauniešiem par Latvijas aizsardzības politikas aktualitātēm, aģentūru LETA informēja ministrija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Debašu turnīrā piedalīsies vairāk nekā 100 jauniešu no 15 Latvijas skolām, diskutējot par valsts aizsardzības dienesta ieviešanu, sagatavotību krīzes situācijām un motivāciju izvēlēties militāro karjeru.

Biedrības “Debašu centrs” mērķis ir ar debašu kustības palīdzību sekmēt jaunu zināšanu un prasmju apgūšanu, kā arī iedrošināt jauniešus uzņemties iniciatīvu. Biedrība veicina jauniešu izglītošanās centienus, dod iespēju apgūt demokrātijas pieredzi un rosina piedalīties pilsoniskas un integrētas sabiedrības veidošanā.

Jau ziņots, ka Aizsardzības ministrijas izstrādātais Valsts aizsardzības dienesta likumprojekts paredz uzsākt valsts aizsardzības dienesta ieviešanu ar 2023.gada janvāri. Pienākums dienēt valsts aizsardzības dienestā būs visiem Latvijas pilsoņiem – vīriešiem vecumā no 18 līdz 27 gadiem, kā arī brīvprātīgi varēs pieteikties Latvijas pilsones – sievietes šajā pašā vecuma grupā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts aizsardzības dienesta likuma un to pavadošo likumu projektus ir apstiprinājis Ministru kabinets, un pašlaik tie nodoti izskatīšanai Saeimā.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.