Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā notiks Latvijā pirmais Starptautiskais dzejas festivāls “Page Break”

Šī gada maijā Jelgavā tiks iedibināta Latvijā pirmā starptautiskā dzejas festivāla tradīcija, kas turpmāk katru gadu pulcēs Eiropā un pasaulē atzītus dzejniekus, veicinot starptautisko apriti dzejas jomā un darot pieejamu pasaules autoru daiļradi Latvijas sabiedrībai, informē pasākuma rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmais Starptautiskais dzejas festivāls “Page Break” notiks jau šajā pavasarī no 12. līdz 15. maijam Jelgavā. Festivālā piedalīsies 12 starptautiski pazīstami autori no ārvalstīm, bet divi dalībnieki pārstāvēs Latviju.

Katru gadu festivālā goda vieta tiks atvēlēta kādas valsts vai reģiona autoriem. Šogad tā būs dzeja no ASV. Sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā festivālā piedalīsies četri amerikāņu autori – Karolīna Forše, Tara Skurtu, Kristofers Merils un Deniss Malūnijs.

Viesu vidū būs arī Matiass Goritcs (Vācija), Mario Bohorkess (Meksika), Radu Vanku (Rumānija), Jolanda Kastanjo (Spānija), Ida Borjela (Zviedrija), Kristoss Kukis (Grieķija), Gjokčenurs Č. (Turcija), kā arī baltkrievu dzejniece Volha Hapajeva. Latviju festivālā pārstāvēs Inga Gaile un Semjons Haņins.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visi festivāla dalībnieki ir ievērojamas personības dzejas nozarē savās mītnes zemēs un starptautiskā mērogā – vairāku izdevumu autori, prēmiju un stipendiju laureāti, viņu darbi tulkoti daudzās pasaules valodās.

“Mūsu nākotnes ambīcija, lai festivāla vārds izskan ārpus valsts robežām arvien plašāk, līdzīgi kā Berlīnes un Roterdamas dzejas festivāli. Un, lai ikkatra dzejnieka sapnis būtu nokļūt “Page Break”,” teic festivāla direktore Madara Gruntmane-Dujana.

Festivāla laikā no 12. līdz 14. maijam katru dienu Jelgavā notiks virkne pasākumu – autoru tikšanās ar vecāko klašu skolēniem un studentiem, paneļdiskusijas un dzejas lasījumi pilsētvidē, savukārt 15. maijā gaidāms festivāla noslēgums, kurā vienkopus piedalīsies visi dalībnieki, kopīgos dzejas lasījumos piedzīvojot rakstītā un runātā vārda sintēzi ar laikmetīgām džeza mūzikas improvizācijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmo Starptautisko dzejas festivālu “Page Break” rīko biedrība “I DID IT” sadarbībā ar Jelgavas pilsētu, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Gētes institūts Rīgā, ASV vēstniecība Latvijā ASV un Latvijas diplomātisko attiecību simtgades programmas ietvaros.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.