Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā notiks nodarbības “Lasi ar suni!”, lai uzlabotu bērnu lasītprasmi

Jelgavas atbalsta un attīstības centrā “Kopā” janvārī notiks nodarbības “Lasi ar suni!”. Tas ir viens no kanisterapijas darbības veidiem, kuros nodarbībās ar speciāli apmācītu un sertificētu kanisterapijas suni iespējams uzlabot bērnu lasītprasmi, bet vienlaikus saturīgi pavadīt brīvo laiku. Nodarbības ir maksas pakalpojums, pieejamas ar iepriekšēju pieteikšanos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodarbību organizatori norāda, ka viens no kanisterapijas veidiem ir suņa izmantošana pedagoģijā. Šo nodarbību mērķis ir piedalīties bērna intelektuālās attīstības procesos, uzlabot mācīšanās kvalitāti, koncentrēšanās spējas un komunikācijas dotības. Tas veicina produktīvāku mācību procesa apguvi, stimulē iniciatīvu un darba spējas. Iedvesmojoša ir pasaulslavenā amerikāņu lasītprasmes programma “Reading Education Assistance Dogs” (R.E.A.D.®), kuras gaitā jau kopš 1999. gada tiek īstenotas nodarbības gan ASV un Kanādā, gan vairāk nekā 25 Eiropas valstu skolās un bibliotēkās ar mērķi – uzlabot bērnu lasītprasmi. Proti, bērni regulāri lasa suņiem priekšā grāmatas. Apmeklējot šīs nodarbības, bērniem nav sajūtas, ka tā ir vispārēja mācību programma ar obligāto literatūru. Būtiski ir tas, ka viņiem tiek dota iespēja pašiem izvēlēties lasāmvielu. Bērni šīs nodarbības vairāk uztver kā izklaidi, tajā pašā laikā, pašiem neapzinoties, pilnveidojot savu lasītprasmi.

Nodarbību mērķauditorija, kas aicināta nodarbībām Jelgavā, ir sešus līdz 10 gadus veci bērni ar lasīšanas iemaņām, bet ar dažādām lasīšanas problēmām – gan tehniskām, gan emocionālām (nevēlēšanās lasīt, kauns lasīt skaļi, bailes kļūdīties).

Nodarbības organizē un vada Everita Pāne – kinologs, kanisterapijas brīvprātīgā, divu grāmatu autore un divu lasīt mīlošu bērnu mamma no Staļģenes. Tāpat bērnu atbalsts nodarbībās būs zeltainais retrīvers Beilijs, kas ir sertificēts un speciāli apmācīts kanisterapijas suns. Visu nodarbības laiku suns atrodas saimnieces – kinologa uzraudzībā, tas ne uz brīdi netiek atstāts viens kopā ar bērnu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

E.Pāne norāda, ka nodarbības var tikt organizētas gan nelielās grupās, gan individuāli, izvērtējot katra bērna individuālās vajadzības. Katram bērnam kopumā paredzēts 10 nodarbību cikls. Vienas nodarbības ilgums – 45 minūtes. Gan nodarbības sākumā, gan beigās bērnam ir iespēja darboties kopā ar suni – rotaļāties, mācīt trikus, izspēlēt dažādas situācijas par tēmu, par ko konkrētajā dienā tiek lasīts. Uz vietas ir pieejamas dažādas bērna vecumposmam un lasītprasmei atbilstošas grāmatas. Bērnam pašam ir iespēja izvēlēties, kuru grāmatu sunim konkrētajā dienā lasīt.

Lasīšana notiek neformālā gaisotnē – uz grīdas, tam speciāli iekārtotā, mājīgā vietā. Suns noguļas blakus bērnam, bet suņa pavadonis apsēžas nedaudz nostāk, lai netraucētu bērnam atbrīvoties un, lai viņam rastos sajūta, ka grāmata tiek lasīta tieši sunim, nevis cilvēkam. Tajā pašā laikā suņa pavadonis neuzkrītoši seko līdzi bērna lasījumam, taču nelabo un neaizrāda, ja bērns kaut ko izlasa nepareizi. Ja bērnam ir vēlme, pēc lasīšanas beigām viņš var mēģināt sunim atstāstīt grāmatā izlasīto. Kādā no nodarbībām bērnam var tikt uzdots arī kāds mājasdarbs, piemēram, uzzīmēt zīmējumu – par ko bērns konkrētajā dienā ir izlasījis.

Pēc katras nodarbības tiek veiktas rakstiskas piezīmes – kas konkrētajā reizē ticis darīts, kādu grāmatu bērns lasījis, kā viņam veicies, lai vēlāk varētu par to informēt vecākus. Pēc 10 nodarbību cikla iziešanas bērns par piemiņu saņems sertifikātu par veiksmīgu programmas absolvēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikties nodarbībām iespējams, aizpildot pieteikuma formu mājaslapā.

Par nodarbību maksu, kā arī nodarbību norises laiku iespējams interesēties, sazinoties ar E.Pāni pa e-pastu e-pastu: info@kinologs.lv.

Ziņu sagatavoja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departaments

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.