Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā notiks tehnikas un inovāciju festivāls “Mehatrons 2022”

Ar daudzveidīgu programmu 10. un 11. septembrī Jelgavā notiks tehnikas un inovāciju festivāls “Mehatrons 2022”. Bezmaksas aktivitātēs tiks popularizēta inženierzinātņu, metālapstrādes un mašīnbūves nozare, piedāvājot inovāciju un tehnikas izstādes, iespējas pieaugušo izglītībai, aktivitātes bērniem, kā arī daudzveidīgu programmu tehniskajos sporta veidos, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šo aktivitāšu cienītāji festivāla gaisotnē varēs iejuties jau 3. un 4. septembrī, kad sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis” norisināsies Latvijas triāla čempionāta posms. Tehnikas un inovāciju festivāls “Mehatrons 2022” jau ceturto gadu apvieno Inženieru dienas un Metāla svētkus. Pasākuma mērķis ir popularizēt inženierzinātņu, metālapstrādes un mašīnbūves nozari, kā arī tehnisko jaunradi. Festivāla aktivitātes būs Pasta salā un sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis”.

10. septembrī no pulksten 10 līdz 15 Pasta salā būs arī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra Septembrī – tehnikas un inovāciju festivāls “Mehatrons 2022” (ZRKAC) Atvērto durvju diena, kurā varēs iepazīties ar jaunā mācību gada pieaugušo izglītības iestādes piedāvājumu. Notiks arī tradicionālais metinātāju konkurss. Brīvdabas koncertzālē «Mītava» tiks organizēta jaunrades nama “Junda” tehniskās jaunrades diena jauniešiem, kā ar šīs jomas izglītības iestādes un pulciņi iepazīstinās ar paveikto.

Lai veicinātu izgudrotājdarbību Latvijā un sekmētu izgudrojumu reālu ieviešanu dzīvē, festivāla laikā brīvdabas slidotavā notiks izgudrojumu un inovāciju izstāde “Minox Zemgale 2022” un, ņemot vērā apmeklētāju balsojumu, tiks noteikti uzvarētāji. Izgudrojumu izstādē “Minox Zemgale 2022” var piedalīties ikviens, kuram ir kāds izgudrojums, – dalībai nav ne vecuma, ne arī citu ierobežojumu, un pieteikumus vēl var sūtīt līdz 5. septembrim uz e-pasta adresi liga. mikelsone@zrkac.jelgava.lv. “Minox Zemgale 2022” organizē ZRKAC sadarbībā ar Latvijas Izgudrotāju biedrību, “CONNECT Latvija”, Latvijas Zinātņu akadēmiju un Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasta salā novārtā nepaliks arī fiziskās aktivitātes – būs iespēja piedalīties sacensībās svaru stieņa spiešanā guļus. Sacensības sāksies pulksten 10, un katrā veselā stundā – pulksten 11, 12, 13 un 14 – pie balvām tiks dalībnieki, kuri aizvadītās stundas laikā būs uzrādījuši labāko rezultātu savā grupā. Sievietes un dalībnieki līdz 16 gadu vecumam cels 20 kilogramu smagu stieni, bet vīrieši – 50 kilogramu smagu stieni. Dienas otrajā pusē no pulksten 17 līdz 23 Pasta salā plānots auto skaņas turnīrs, kura dalībnieki varēs reģistrēties jau no pulksten 12 Hercoga Jēkaba laukumā.

Savukārt sporta un atpūtas kompleksā «Rullītis» no pulksten 12 līdz 20 notiks drifta turnīrs. 11. septembrī festivālu noslēgs ātruma apļa (no pulksten 9 līdz 13), veiklības brauciena (no pulksten 13 līdz 15) un mini dragreisa sacensības (no pulksten 15 līdz 20).

Bet izjust ātrumu un adrenalīnu tehnisko sporta veidu cienītāji varēs jau nedēļu iepriekš – 3. un 4. septembrī, kad «Rullītī» no pulksten 10 līdz 17.30 notiks kārtējais Latvijas triāla čempionāta posms. Arī pasākumi “Rullītī” skatītājiem ir bez maksas.

Foto: no arhīva/Ruslans Antropovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.