Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgava organizēs tikšanos ar ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem skolās par pakalpojuma cenu celšanos

Drīzākajā laikā notiks tikšanās ar ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem par ēdinātāju vēlmi celt cenas ēdināšanas pakalpojumam skolās, aģentūru LETA informēja Jelgavas pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība jau 2021./2022.mācību gada otrajā semestrī ir pārskatījusi ēdināšanas izmaksas četrās izglītības iestādēs. Izvērtējot ēdināšanas pakalpojuma sniedzēja iesniegto pamatojumu, tika paaugstināta maksa par bērnu ēdināšanu.

Saņemts arī izglītības iestāžu ēdinātāju iesniegums par ēdināšanas pakalpojuma cenas paaugstināšanu skolēniem no 1. līdz 12.klasei – līdz diviem eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) ar 2022.gada 1.septembri.

Savukārt pirmsskolas vecuma bērnu ēdināšanas izmaksas ēdinātāji vēlas paaugstināt līdz 3,5 eiro ar PVN bērniem vecuma grupā no pusotra līdz diviem gadiem un 3,7 eiro ar PVN vecuma grupā no trīs līdz sešiem gadiem ar 2022.gada 1.jūniju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība vēl nav saņēmusi katra ēdinātāja ekonomisko pamatojumu ēdināšanas pakalpojuma cenas paaugstināšanai.

Pašvaldībā informēja, ka drīzākajā laikā notiks tikšanās ar ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem.

Jelgavas pašvaldības izglītības iestādēm ēdināšanas pakalpojuma sniedzējs tika noteikts publiska iepirkuma rezultātā 2019.gadā, skolas direktoram noslēdzot līgumu par pakalpojuma saņemšanu. Līgumi tika noslēgti līdz 2023.gada 30.jūnijam. Ēdienu gatavo katrā izglītības iestādē, ēdinātājs iesaistās programmās “Piens un augļi skolai”. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldībā informēja, ka ēdienkaršu sagatavošanā dod priekšroku svaigiem un sezonāliem pārtikas produktiem, ēdienu gatavošanā izmanto pārtikas produktus, kas nesatur ģenētiski modificētos organismus, nesastāv no tiem un nav ražoti no tiem.

Skolēni un darbinieki var iegādāties ne tikai kompleksās pusdienas, bet arī brīvi komplektēt savas pusdienas no ēdinātāja piedāvājuma.

2021./2022.mācību gadā, atbilstoši normatīvo aktu prasībām, valstspilsēta no sava budžeta līdzfinansē to 1.-4.klašu izglītojamo ēdināšanu, kuri apgūst klātienē pamatizglītības programmas. 1.-4.klasēm valsts un pašvaldības apmaksāto pusdienu cena ir 1,42 eiro ar PVN.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldībā informēja, ka 5.-12.klasēm pašvaldības apmaksāto pusdienu cena ir no 1,62 – 1,96 eiro ar PVN, saskaņā ar iepirkumu. Pašvaldība apmaksā pusdienas daudzbērnu ģimenēm, maznodrošinātajām ģimenēm.

No šā gada 1.septembra Rīgā daļai vecāku par bērna pusdienām izglītības iestādē var nākties piemaksāt 1-2 eiro dienā, kamēr daļai bērnu tiktu saglabātas brīvpusdienas, paziņoja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Lai pārtikas cenu un citu saistīto izmaksu straujā pieauguma apstākļos nodrošinātu prasībām atbilstoša ēdināšanas pakalpojuma nepārtrauktību Rīgas izglītības iestādēs, Rīgas pašvaldība no 1.septembra palielinās maksu par ēdināšanu galvaspilsētas izglītības iestādēs no 1,42 eiro līdz 2 eiro dienā skolās, kā arī no 2,77 eiro līdz 4 eiro dienā pirmsskolas izglītības iestādēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), runājot gan par situāciju Rīgā, gan arī citās pašvaldībās, norādīja, ka cenu pieauguma dēļ nodrošināt pusdienas šobrīd kļūst aizvien grūtāk. Tomēr šī ir iespēja izvēlēties ceļu ar pēc iespējas mērķētu atbalstu. Kariņa ieskatā, prātīgākais būtu pārveidot šo sistēmu tā, lai bezmaksas pusdienas būtu pieejamas mazāk nodrošinātiem skolēniem.

“Tas būtu mans ieteikums pašvaldībām. Tad naudas pietiktu tiešām tiem, kuriem tā ir nepieciešama,” sacīja premjers.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.