Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā palielina atbalstu skolēniem mācību piederumu iegādei

No augusta palielināts pašvaldības atbalsts skolēniem no trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām un audžuģimeņu bērniem individuālo mācību piederumu iegādei, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākot jauno mācību gadu, bērni no trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām, kuri apgūst vispārējo izglītību klātienē, piecus un sešus gadus veci bērni, kā arī bērni no audžuģimenēm var pretendēt uz pašvaldības pabalstu individuālo mācību piederumu iegādei.

Līdz šim pabalsts skolēniem bija 57 eiro apmērā, bet piecus un sešus gadus veciem bērniem, kuri apgūst obligāto pirmsskolas izglītības programmu, – 29 eiro. 28. jūlija domes sēdē, pieņemot grozījumus pašvaldības saistošajos noteikumos, deputāti lēma paaugstināt pabalsta apmēru attiecīgi līdz 70 un 35 eiro.

Pabalstu piešķir no kārtējā gada 1. augusta līdz 30. septembrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumi saistošajos noteikumos pieņemti, lai līdz ar mācību piederumu cenu pieaugumu palielinātu sociālo atbalstu mazāk aizsargātajām Jelgavas ģimenēm.

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē informē, ka līdz septembra beigām no trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām pabalsta individuālo mācību piederumu iegādei saņemšanai var kvalificēties 144 vispārējās izglītības iestādes klātienes izglītojamie un 55 izglītojamie, kuri apgūst obligāto pirmsskolas izglītības programmu. Tiek prognozēts, ka no 1. augusta līdz 31. septembrim minēto pabalstu nodrošināšanai ir nepieciešams finansējums 12 005 eiro. Lai nodrošinātu pabalsta mācību piederumu iegādei izmaksu pieaugumu, papildus nepieciešams finansējums 5095 eiro apmērā.

Savukārt audžuģimeņu bērni, kuri var pretendēt uz šo pabalstu, saskaņā ar Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes datiem, ir 18 personas, un palielinātā pabalsta nodrošināšanai papildus būs nepieciešams 221 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai ģimenes saņemtu pabalstus, bērna likumiskajam pārstāvim līdz 30. septembrim Sociālo lietu pārvaldē Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9 jāiesniedz iesniegums. To var izdarīt vairākos veidos: trūcīgas/maznodrošinātas mājsaimniecības klātienē pēc iepriekšēja pieraksta, audžuģimenes Informācijas kabinetā (rindas kārtībā) pirmdienās no pulksten 8 līdz 12 un no 13 līdz 19, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās no pulksten 8 līdz 12 un no 13 līdz 17, piektdienās no pulksten 8 līdz 12 un no 12.30 līdz 14.30. Tāpat iesniegumu var iesniegt, nosūtot to pa e-pastu soc@soc.jelgava.lv, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu. Lai pieteiktos vizītei, kā arī jautājumu gadījumā lūgums sazināties pa tālruni 63048914, 63007224.

Foto: Pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.