Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā paredz būtiski paplašināt atbalstu noteiktām iedzīvotāju grupām braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā

Jau no maija plašāks atbalsts bezmaksas braucieniem Jelgavas sabiedriskajā transportā tiek paredzēts pensionāriem, politiski represētajām personām, kā arī pirmo reizi trūcīgām un maznodrošinātām personām. To paredz pašvaldības sagatavotie grozījumi vairākos saistošajos noteikumos. Otrdien sagatavotie lēmumprojekti atbalstīti Sociālo lietu un veselības aizsardzības komitejas sēdē, bet 25. martā par to lems Jelgavas dome, informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pensionāri un politiski represētās personas

Grozījumi saistošajos noteikumos “Brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā” paredz palielināt bezmaksas braucienu skaitu pensionāriem no 10 braucieniem mēnesī līdz 20 braucieniem mēnesī no šā gada 1. maija līdz 31. oktobrim. Vienlaikus paredzēts, ka gan pensionāriem, gan politiski represētām personām neizmantotos braucienus būs iespēja izmantot nākamajos mēnešos, un tas attieksies uz laika periodu no šā gada 1. maija līdz 31. oktobrim.

“Gan bezmaksas braucienu skaita palielināšana, gan iespēja izmantot neizmantotos braucienus nākamajos mēnešos noteiktu laika periodu uzlabos pensionāru un politiski represēto personu dzīves kvalitāti un mobilitāti. Pašvaldība vienmēr ir izpratusi senioru vajadzību pēc lielāka atbalsta sabiedriskā transporta nodrošināšanā, taču vienlaikus pašvaldībai vienmēr ir bijis jāspēj sabalansēt atbalsta iespējas ar pieejamajiem finanšu resursiem. Šobrīd, kad visa sabiedrība izjūt energoresursu krīzi un līdz ar to arī būtisku cenu kāpumu, pašvaldības uzdevums ir rast veidus, kā vēl vairāk atbalstīt mazaizsargātās iedzīvotāju grupas,” uzsver Jelgavas pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc grozījumu apstiprināšanas domē paredzēts, ka, sākot ar 1. maiju, pensionāriem un politiski represētajām personām, kurām līdz 30. aprīlim jau bija piešķirts pabalsts pilsētas sabiedriskā transporta braukšanas maksas segšanai, automātiski tiks nodrošināta iespēja izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus bez maksas līdz 120 braucieniem sešu mēnešu garumā – no 1. maija līdz 31. oktobrim. Savukārt pensionāriem, kuri Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē (JSLP) pēc pabalsta sabiedriskā transporta pakalpojuma izmantošanai vērsīsies pirmo reizi, pabalsts tiks piešķirts ar nākamā mēneša 1. datumu pēc mēneša, kad pieņemts pabalstu piešķiršanas darba grupas lēmums.

Līdz 31. janvārim, lai saņemtu Jelgavas valstspilsētas iedzīvotāja karti braukšanai pilsētas autobusos, JSLP vērsušās 4880 personas, tajā skaitā 4707 pensionāri un 173 politiski represētās personas. Tiek prognozēts, ka kopumā pabalsta apmēra palielināšanai papildus nepieciešami 319 357 eiro.

Trūcīgas un maznodrošinātas personas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauns atbalsta veids pilsētas sabiedriskā transporta izmantošanai paredzēts trūcīgām un maznodrošinātām personām. Sagatavotie grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos “Maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis un sociālās palīdzības pabalsti Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā” paredz, ka pilsētas nozīmes maršrutu tīklā 100 procentu apmērā no braukšanas maksas, nepārsniedzot 20 braucienus mēnesī, līdz šā gada 31. oktobrim piešķir personai darbspējas vecumā, kurai ir noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statuss.

Līdz ar to paredzēts ieviest jaunu sociālo pabalstu – pabalstu sabiedriskā transporta pakalpojuma izmantošanai. Plānots, ka tas trūcīgām un maznodrošinātām personām būs pieejams no 1. maija. Noteikumu izpildei tiek plānoti papildu naudas līdzekļi JSLP 2022. gada budžetā. Līdz 31. janvārim mūsu pilsētā bija 240 personas darbspējas vecumā, kam noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statuss. Tiek prognozēts, ka no 1. maija līdz 31. oktobrim pabalsta nodrošināšanai nepieciešams finansējums 20 400 eiro.

Bāreņi

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bāreņi un bez vecāku gādības palikuši bērni tāpat kā līdz šim saņems pašvaldības atbalstu pilsētas sabiedriskā transporta izmantošanai – piecus braucienus dienā visu kalendāro gadu. 25. marta domes sēdē paredzēts veikt grozījumus saistošajos noteikumos, lai precizētu kārtību, kādā piešķir brīvprātīgās iniciatīvas pabalstu pilsētas sabiedriskā transporta pakalpojuma maksas segšanai. Noteikumos precizēts pabalsta sabiedriskā transporta pakalpojuma izmantošanai nosaukums un kritērijs, ar kuru saskaņā bērns bārenis, par kura ārpusģimenes aprūpi lēmumu pieņēmusi Jelgavas valstspilsētas Bāriņtiesa, viņa likumiskais pārstāvis vai pilngadību sasniegušais bārenis, par kura ārpusģimenes aprūpi lēmumu pieņēmusi kompetentā iestāde, ir tiesīgs pieprasīt minēto pabalstu.

Šogad līdz 28. februārim pabalstu sabiedriskā transporta pakalpojuma izmantošanai pieprasījuši 22 bērni bāreņi un pilngadību sasniegušie bāreņi, par kuru ārpusģimenes aprūpi lēmumu pieņēmusi Jelgavas valstpilsētas Bāriņtiesa. Šim mērķim šogad paredzēts finansējums 1235 eiro.

Skolēni

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība turpina nodrošināt arī bezmaksas braucienus pilsētas sabiedriskajā transportā Jelgavas skolēniem. Skolēni mācību gada laikā katru dienu var izmantot četrus bezmaksas braucienus sabiedriskajā autobusā. Šim mērķim šogad pašvaldības budžetā paredzēti 253 000 eiro.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.