Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā paredz pagarināt jaunā tirgus būvniecības termiņu

28. jūlija Jelgavas domes sēdē paredzēts lemt par termiņa pagarinājumu jaunā tirgus ēkas būvniecībai pie dzelzceļa stacijas. Šāds domes lēmumprojekts sagatavots, pamatojoties uz SIA “Jelgavas tirgus” iesniegumu, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesniegumā norādīts, ka “sakarā ar Covid-19 epidēmiju un valsts noteiktajiem ierobežojumiem vairāk kā divu gadu garumā, bija grūtības ar dažādu organizatorisku darbu un pasūtīto pakalpojumu izpildi. Ņemot vērā 2019. gadā uzsāktā kriminālprocesā piemērotos piespiedu līdzekļus un ar tiem saistītos lēmumus, būtiski ir apgrūtināts normāls darbs un līgumsaistību izpilde attiecībā uz būvdarbu veikšanu atbilstoši būvprojektam un plānotajiem termiņiem. Minētie apstākļi būtiski apgrūtina ēku un infrastruktūras būvdarbus, teritorijas labiekārtošanas darbus, savlaicīgi veikt būvniecības darbus un ievērot to izpildes termiņus. Lai nodrošinātu plānoto būvdarbu – jaunā pilsētas tirgus un stāvlaukumā izpildi atbilstoši izstrādātajam un saskaņotajam būvprojektam ir nepieciešams vēl papildus termiņš trīs gadi”.

Šobrīd šajā lietā tiesībsargājošās iestādes lēmumu vēl nav pieņēmušas un turpinās izmeklēšana. Kamēr notiek šis process, uzņēmumam ir apgrūtināta iespēja noteiktā termiņā izpildīt būvdarbus. Saskaņā ar 2019. gada Jelgavas domes lēmumu tirgus būvniecība uz pašvaldībai piederoša zemesgabala bija jāpabeidz šomēnes. Tāpēc sagatavots domes lēmumprojekts pagarināt būvniecībai paredzēto termiņu uz trīs gadiem.

Martā SIA “Termināla tirgus” valdes priekšsēdētājs Vladimirs Šalajevs informēja, ka “objektā ir pabeigti praktiski visi zemes darbi – izbūvēti ēkas pamati, inženierkomunikācijas, ūdensvada un kanalizācijas tīkli, lietusūdens kanalizācijas tīkli, kā arī gājēju tunelis. Sākti virszemes darbi, lai jau tuvākajā laikā varētu montēt arī ēkas sienas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta būvdarbu sākotnējās izmaksas bija paredzētas aptuveni seši miljoni eiro, uzbūvējot tirgus paviljona ēku divos stāvos ar kopējo platību 4354,3 kvadrātmetri, kā arī āra tirdzniecības nojumi ar kopējo platību 629 kvadrātmetri. Tāpat teritorijā paredzēta autostāvvieta 218 automašīnām un 88 velonovietnes.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.