Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā pieaug interese par iespējām pieslēgties centralizētajai siltumapgādei

Šogad, ņemot vērā kraso energoresursu cenu kāpumu, ir pieaugusi interese par pieslēgšanos Jelgavas centralizētās siltumapgādes sistēma

Šogad, ņemot vērā kraso energoresursu cenu kāpumu, ir pieaugusi interese par pieslēgšanos Jelgavas centralizētās siltumapgādes sistēmai, informēja siltumapgādes uzņēmumā SIA “Gren Jelgava”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas centralizētās siltumapgādes sistēmai ik gadu tiek pieslēgti pieci līdz seši jauni klienti. Taču šogad jauno pieslēgumu skaits līdz gada beigām varētu pārsniegt desmit.

Atšķirībā no citiem gadiem, šogad aktīvu interesi par pieslēgšanos centralizētajai siltumapgādei izrāda tie uzņēmumi un iedzīvotāji, tostarp arī individuālo māju īpašnieki, kuri līdz šim apkurei izmantojuši dabasgāzi.

“Gren Jelgava” pārdošanas vadītājs Valdis Rieksts-Riekstiņš norāda, ka centralizētā siltumapgāde sen vairs nav kaut kas vecmodīgs un smagnējs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jelgavas centralizētā siltumapgāde ir līdzvērtīga citiem moderniem apkures risinājumiem. Tas ir mūsdienīgs, drošs un videi draudzīgs apkures risinājums ar minimālām uzturēšanas izmaksām un nelielām sākotnējām investīcijām pieslēguma izveidē,” uzsver Rieksts-Riekstiņš.

Pēc viņa paustā, centralizētā siltumapgāde ir klientiem ļoti ērts risinājums ar augstu klientu servisa līmeni, kas ļauj nedomāt par apkures iekārtu uzturēšanu, regulārām apkopēm un kurināmā sagādāšanu.

Laiks, lai izveidotu pieslēgumu centralizētās siltumapgādes sistēmai un varētu saņemt siltumapgādes pakalpojumu, ir atkarīgs no vairākiem faktoriem – kur atrodas konkrētais objekts, cik tuvu tam ir centralizētās siltumapgādes tīkli, vai objektā jau ir izveidota iekšējā apkures sistēma. Vidēji, no intereses izrādīšanas par pieslēgšanos centralizētās siltumapgādes sistēmai līdz pakalpojuma saņemšanai, paiet apmēram divi līdz trīs mēneši. Gadījumos, ja centralizētās siltumapgādes infrastruktūra atrodas ļoti tuvu, šis laiks var būt arī īsāks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavā centralizēto siltumapgādi izmanto ap 16 000 mājsaimniecību jeb 420 dzīvojamās ēkas, tostarp individuālās dzīvojamās mājas, un 173 juridiskie klienti – iestādes, sabiedriskās ēkas, bērnudārzi, skolas un uzņēmumi. Siltumenerģiju, kas tiek piegādāta centralizētās siltumapgādes klientiem Jelgavā, var saražot gan no vietējā, atjaunojamā resursa – šķeldas -, gan no dabasgāzes.

“Gren Jelgava” norāda, ka šāda elastība kurināmo resursu izmantošanā ļauj ātri reaģēt un pielāgoties situācijai kurināmā tirgū, izvēlēties kurināmo, kas ir gan pieejams, gan cenas ziņā izdevīgāks centralizētās siltumapgādes klientiem. Pēdējā gada laikā dabasgāzes cena ir pieaugusi aptuveni sešas reizes jeb tuvu pie 600%, tikmēr šķeldas cena šogad valstī ir pieaugusi vidēji par 12%.

Tāpat “Gren” turpina darbu pie siltumenerģijas ražošanas modernizācijas projekta, kas paredz Jelgavas biomasas koģenerācijas stacijā šķeldai pievienot līdz 35% no pārstrādei nepiemērotiem atkritumiem ražotu kurināmo. Šāda kurināmā izmantošana biomasas koģenerācijas stacijā ne tikai samazinās kurināmā izmaksas un atstās pozitīvu ietekmi uz siltumenerģijas cenu iedzīvotājiem un uzņēmumiem, bet arī sekmēs atkritumu pārstrādi un to lietderīgu izmantošanu, kā arī samazinās atkritumu daudzumu, kas nonāk poligonos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Enerģētikas uzņēmuma “Gren Jelgava”, kas iepriekš bija pazīstams kā “Fortum Jelgava”, apgrozījums pagājušajā gadā bija 9,081 miljoni eiro, kas ir par 6% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa sasniedza 737 401 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.