Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā pieņem jaunus saistošos noteikumus daudzdzīvokļu māju pagalmu labiekārtošanas programmai

Mājas Lačplēša ielā 17 pagalms

Šodien Jelgavas domes sēdē deputāti pieņēma jaunus saistošos noteikumus “Par Jelgavas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai”, kas turpmāk regulēs kārtību, kādā pašvaldība piešķir līdzfinansējumu daudzdzīvokļu māju pagalmu labiekārtošanai, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galvenā atšķirība no spēkā esošās redakcijas – iedzīvotājiem samazināts administratīvais slogs pieteikumu iesniegšanai.

Lai veicinātu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanu, tai skaitā slēgta tipa atkritumu konteineru novietņu izbūvi, un samazinātu administratīvo slogu pieteikuma sagatavošanā pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai, dome apstiprināja jaunus saistošos noteikumus “Par Jelgavas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai”.

Atšķirībā no spēkā esošajiem saistošajiem noteikumiem, jaunajā redakcijā mainīts nosacījums par līdzfinansējuma saņemšanu slēgta tipa atkritumu konteineru novietnes izbūvei. Ja šobrīd pašvaldība līdzfinansē 80 procentus no projekta izmaksām slēgta tipa atkritumu laukumu izbūvei, ja to būvē pēc pašvaldības izstrādāta tipveida projekta, tad turpmāk 80 procentu līdzfinansējumu varēs saņemt, arī būvējot slēgta tipa atkritumu konteineru novietni, kurai netiek izmantots pašvaldības tipveida projekts. Galvenie nosacījumi novietnei – laukumam ir izbūvēts segums, uz kura novietota aizslēdzama būve ar nojumi atkritumu konteineru ievietošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat noteikts, ka pieteikumu programmā līdzfinansējuma saņemšanai var iesniegt pašvaldībai ne vēlāk kā līdz kārtējā gada 1. oktobrim. Precizēta arī iesniegto pieteikumu vērtēšanas kārtība. Noteikts, ka komisija viena mēneša laikā izvērtē katra pieteikuma atbilstību prasībām un pieņem lēmumu par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu vai pieteikuma noraidīšanu. Atcelta arī līdzfinansējuma saņemšana prioritārā secībā. Turpmāk komisija izvērtēs iesniegtos pieteikumus to saņemšanas secībā. Tas nozīmē, ka iesniegto projektu izskatīšanas kārtība būs ātrāka un ātrāk varēs uzsākt arī to realizāciju. Savukārt pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” pēc katra komisijas lēmuma pieņemšanas publicēs informāciju par pieejamā pašvaldības līdzfinansējuma apmēra atlikumu šajā gadā mājaslapās www.jelgava.lv un www.pilsetsaimnieciba.lv.

Jaunie saistošie noteikumi arī paredz, ka pārvaldniekam, organizējot iepirkuma procedūru vai tirgus izpēti par labiekārtošanas darbu veikšanu, komisijas sastāvā būs jāiekļauj pašvaldības un iesniedzēja pārstāvis.

Vienlaikus izslēgtas normas, kas nosaka nepieciešamību iesniegt šādus dokumentus:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– pilnvaru, ja pieteikumu iesniedzēja vārdā iesniedz juridiskas personas pilnvarota persona;

– labiekārtošanas darbu būvprojekta vai būvvaldē akceptēta paskaidrojuma raksta vai apliecinājuma kartes kopiju;

– līgumu vai tam pielīdzināmo dokumentu, kurā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku kopības vienojušās par piesaistīto zemesgabalu kopīgu labiekārtošanu, kā arī par labiekārtojuma kopīgu uzturēšanu un saglabāšanu, ja iesniedzējs ir divas vai vairāku daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku kopības. Šajā gadījumā daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumā (protokolā) jābūt izteiktai piekrišanai par piesaistīto zemesgabalu kopīgu labiekārtošanu, kā arī par labiekārtojuma kopīgu uzturēšanu un saglabāšanu, ja iesniedzējs ir divas vai vairāku daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku kopības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domes pieņemtie jaunie saistošie noteikumi vēl jāsaskaņo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Tie stāsies spēkā pēc to publicēšanas “Latvijas Vēstnesī”. Līdz tam pieteikumu iesniegšanai pagalmu labiekārtošanas programmā ir spēkā līdzšinējie saistošie noteikumi.  

Jāatgādina, ka pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” jau ir izsludinājusi šā gada pieteikumu pieņemšanu pagalmu labiekārtošanas programmā. Pirmais pieteikumu iesniegšanas termiņš ir līdz 4. aprīlim (ieskaitot), un pieejamais Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums šim gadam – 130 000 eiro.

Informāciju par pieteikuma sagatavošanu un iesniegšanu var saņemt pa tālruni 63084470 vai sūtot jautājumus elektroniski uz e-pastu pilsetsaimnieciba@pilsetsaimnieciba.jelgava.lv.

Foto: “Pilsētsaimniecība”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.