Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgava pievienosies akcijai “Zemes stunda”

Sestdien, 23. martā, arī Jelgava pievienosies Pasaules Dabas fonda rīkotajai pasaulē lielākajai vides akcijai “Zemes stunda”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka uz stundu – no pulksten 20.30 līdz 21.30 – pilsētā vairākās vietās tiks izslēgts ārējais apgaismojums un samazināta ielu apgaismojuma intensitāte. Tiks izslēgts ārējais apgaismojums pie Jelgavas Svētās Annas prokatedrāles, Romas katoļu Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāles, Svētā Simeona un Svētās Annas pareizticīgo katedrāles, Svētā Jāņa baznīcas, Vissvētākās Dievmātes aizmigšanas pareizticīgo baznīcas, Jelgavas Svētā Trīsvienības baznīcas torņa, Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja, Lielupes promenādes, kā arī Pasta salas un Mītavas tilta apgaismojums, savukārt visā pilsētā par 50 procentiem tiks samazināta LED gaismekļu gaismas plūsma.

“Zemes stundā” iesaistīties aicināti arī iedzīvotāji, izslēdzot gaismu un maznozīmīgās elektriskās iekārtas uz vienu stundu, tādējādi apliecinot savu apņemšanos saudzēt mūsu planētu un tās dabas daudzveidību, lai līdz 2030. gadam dabas stāvoklis Latvijā un pasaulē būtu labāks, nekā tas ir šobrīd.

Kopš 2007. gada “Zemes stunda” ir pazīstama ar gaismas izslēgšanas brīdi. Izslēdzot apgaismojumu objektos un mājokļos, visā pasaulē iedzīvotāji tiek aicināti simboliski veltīt stundu Zemei. Aicinājums “Velti stundu Zemei” mudina cilvēkus ne tikai simboliski izslēgt apgaismojumu un ierīces, bet arī veltīt 60 minūtes, darot labu planētai un reizē sev pašiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Zemes stunda” aizsākās Sidnejā 2007. gadā, un šobrīd tā ir kļuvusi par pasaulē lielāko vides akciju, iedvesmojot indivīdus, kopienas, uzņēmumus un organizācijas vairāk nekā 190 valstīs un teritorijās īstenot nozīmīgus vides aizsardzības pasākumus.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.