Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā pilnībā pārbūvēs Atmodas, Lapskalna un Slokas ielu

Jelgavas pašvaldība paredz tuvākajos gados pilnībā pārbūvēt Atmodas, Lapskalna un Slokas ielu, lai perspektīvā nodrošinātu nepieciešamo infrastruktūru lidlauka teritorijas industriālajai attīstībai, kā arī veidotu savienojumu ar plānoto Ziemeļu tiltu. Šobrīd tiek izstrādāts būvprojekts “Industriālā parka ielu infrastruktūras izveide”, kam jābūt pabeigtam šā gada oktobrī, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes Projektu vadības sektora vecākā projektu vadītāja Daina Traidase stāsta, ka konkursa kārtībā būvprojektu izstrādā SIA “3C”. “Projekts ir sadalīts trīs kārtās – pirmajā tiek izstrādāti risinājumi Atmodas ielas pārbūvei, otrajā – Lapskalna ielas, bet trešajā – Slokas ielas pārbūvei. Visu būvprojekta kārtu risinājumi būs savstarpēji saskaņoti, lai nodrošinātu ilgtspējīgu ielu infrastruktūras un inženierkomunikāciju tīklu darbību un funkcionalitāti. Izstrādājot būvprojektu, jāņem vērā, ka tā kārtas var tikt realizētas atšķirīgos laika periodos,” skaidro D.Traidase.

Atmodas ielu paredzēts izbūvēt no Dobeles šosejas līdz Lapskalna ielai kopumā 1860 metru garumā. Būtiski, ka atsevišķi posmi tiks izbūvēti no jauna, piemēram, veidojot savienojumu ar Dobeles šoseju, kā arī mainot ielas trajektoriju pie bērnudārza “Kāpēcīši”. Savukārt ielu krustojumos paredzēti divu veidu risinājumi – rotācijas aplis vai krustojums ar kreisā pagrieziena joslu. Rotācijas aplis kā risinājums plānots Atmodas un Ganību ielas krustojumā un Atmodas ielas un Meiju ceļa krustojumā. Tāpat visā ielas garumā iecerēts gājēju un velosipēdistu celiņš, LED apgaismojums, lietus kanalizācijas sistēma, autobusu pieturvietas un gājēju pārejas. Papildus tiks izbūvēta sakaru kanalizācija un videonovērošanas sistēma.

Projektā jānodrošina arī ērta un racionāla piekļuve daudzdzīvokļu māju teritorijām, tāpēc tiks izbūvēti atsevišķi automašīnu stāvlaukumi gar Ganību ielu 63 un 65, Atmodas ielu 74, 76 un 88. Savukārt, saglabājot automašīnu stāvlaukumu pie bērnudārza “Kāpēcīši”, paredzēts izveidot papildu stāvvietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Slokas ielas pārbūve tiks īstenota no Meiju ceļa līdz Lapskalna ielai jeb 630 metru garumā, bet Lapskalna iela tiks pārbūvēta no Slokas līdz Zvejnieku ielai 660 metru garumā. Šajās ielās paredzēts pa vienai braukšanas joslai katrā virzienā, tiks izbūvēts gājēju un velosipēdistu celiņš, lietusūdens kanalizācijas sistēma, LED apgaismojums, sakaru kanalizācija un videonovērošanas sistēma.

Visos ielu posmos tiks labiekārtota vide, veidojot jaunus apstādījumus, gājēju un velosipēdistu atpūtas vietas ar soliņiem, atkritumu urnām un velostatīviem, bet rotācijas apļos iespējama arī mazo arhitektūras formu izvietošana. Tāpat visās ielās paredzēta ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu projektēšana ar atzariem uz blakus īpašumiem un ugunsdzēsības prasību nodrošināšanu.

Lai īstenotu projektā plānoto ielu rekonstrukciju un izbūvētu jaunus Atmodas ielas posmus, automašīnu stāvlaukumus pie daudzdzīvokļu mājām, gājēju ietves, veloceliņus un rotācijas apļus, atsevišķos posmos vajadzēs izzāģēt kokus, tāpēc pašvaldība publiskajai apspriešanai nodod koku ciršanas ieceri. Atmodas, Slokas un Lapskalna ielā pēc rekonstrukcijas tiks iestādīti 403 jauni kokaugi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paziņojums par publisko apspriešanu koku ciršanai Atmodas ielā un Lapskalna ielā Jelgavā

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.