Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā pilnībā pārbūvēs Pilssalas ielu, tiltu pār kanālu un labiekārtos apkārtējo teritoriju

Jelgavā sākušies būvniecības sagatavošanās darbi Pilssalas ielas rajonā, kuru gaitā paredzēts pilnībā pārbūvēt ielu, tiltu pār kanālu, kā arī labiekārtot apkārtējo teritoriju, aģentūru LETA informēja Jelgavas pilsētas pašvaldības pārstāve Rita Ličāgina-Timofejeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbi tiek veikti, īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētu projektu “Pilssalas ielas degradētās teritorijas sakārtošana”. Tā gaitā pilnībā tiks pārbūvēta iela posmā no tilta pār Lielupi līdz nekustamajam īpašumam Pilssalas ielā 5 – tiks veikta ielas seguma atjaunošana, gājēju un velo celiņu izbūvēšana, lietusūdens kanalizācijas sistēmas, elektrisko tīklu, sakaru kanalizācijas, optiskā tīkla izveide, ārējā apgaismojuma ierīkošana. Tāpat tiks pārbūvēts tilts pār kanālu.

Vēl teritorijā paredzēts izveidots fizisko aktivitāšu laukumu, izbūvēt auto stāvlaukumu un labiekārtot tam piegulošo teritoriju, tajā skaitā izveidot dabas lieguma “Lielupes palienes pļavas” un savvaļas zirgu uzturēšanai un tūristiem nepieciešamo publisko infrastruktūru dabas lieguma neitrālajā zonā.

Šobrīd Pilssalas ielā sākušies pirmie darbi. Vispirms tiek izzāģēti koki, tad veikti ēku demontāžas darbi, bet pēc tam paredzēts būvēt pagaidu tiltu pār kanālu un uzbēruma izveidi teritorijā aiz kanāla.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Realizējot apjomīgo projektu, teritorijā plānots iestādīt 210 jaunus kokus, ierīkot apstādījumu dobes ar ziemcietēm, zāļveida ziemcietēm un lapu, skuju krūmiem. Savukārt nocirst paredzēts 129 kokus – galvenokārt teritorijā aiz tilta pār kanālu, tostarp zirgkastaņas gar pili. Sabiedriskā apspriešana par šo koku ciršanu notika jau pirms diviem gadiem.

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU, iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte) jau vairākkārt pašvaldībai bija lūgusi izskatīt deviņu parasto zirgkastaņu likvidēšanu pils austrumu pusē Lielupes krastā, kas aizsedz pils fasādi. Vēstulei LBTU bija pievienojusi arī Rundāles pils muzeja direktores Lauras Lūses atzinumu, kurā teikts, ka šie koki šajā vietā ir neiederīgi, jo ir pretrunā ar vēsturisko arhitektūru un aizsedz pils zemākos stāvus.

“Robainā koku rinda pilnībā disharmonē pils ainavā. Ņemot vērā Jelgavas pils kā arhitektūras pieminekļa nozīmi Latvijas kultūras mantojuma saimē, aicinu neatjaunot kastaņu stādījumus un izcirst vēl palikušos kokus, lai atjaunotu unikālo skatu perspektīvu uz pili pāri Lielupes plašumam. Šis skatpunkts ir viena no pilsētas būtiskākajām vizītkartēm, kas kalpo kā Jelgavas atpazīšanas zīme,” vēstulē uzsvēra Rundāles pils muzeja direktore. Ņemot vērā to, ka tobrīd noslēdzās pilnīga pils fasādes rekonstrukcija un tika gatavots arī Pilssalas ielas pārbūves projekts, universitātes ierosinātā koku likvidēšanu akceptēta, lai ikvienam iebraucējam pilsētā atklātos pilnīgs skats uz Baltijas lielāko baroka pērli – Jelgavas pili.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar atklāta būvdarbu iepirkuma konkursa “Pilssalas ielas degradētās teritorijas sakārtošana” rezultātiem būvdarbus veic piegādātāju apvienības “ABBA”, kuras sastāvā ietilpst SIA “Abora”, SIA “Argus” un SIA “Baltijas būve”.

SIA “Abora” reģistrēta 2003.gadā, liecina “Firmas.lv” dati. Uzņēmums 2021.gadā strādājis ar apgrozījumu 10,62 miljoni eiro un peļņu 451 543 eiro. SIA “Argus” reģistrēta 2014.gadā, 2021.gadā strādājusi ar apgrozījumu 9,19 miljoni eiro un peļņu 704 858 eiro. Savukārt SIA “Baltijas būve” reģistrēta 2012.gadā, 2021.gadā strādājusi ar apgrozījumu 8,17 miljoni eiro un peļņu 106 345 eiro.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.