Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā pirmo reizi viesosies “Mobilais veselības aprūpes centrs”

Lai sniegtu bezmaksas medicīniskās konsultācijas bērniem un jauniešiem, 24. februārī Jelgavā pirmo reizi ieradīsies “Ronald McDonald House Charities Latvija” (“RMHC Latvija”) programma “Mobilais veselības aprūpes centrs”. Vizīte notiks sadarbībā ar Jelgavas Daudzbērnu ģimeņu biedrību “Goda ģimenes” un Jelgavas valstspilsētas pašvaldību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mobilais veselības aprūpes centrs” atradīsies skvērā pie ēkas Skolotāju iela 8, kur no pulksten 10 līdz 16 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas oftalmoloģijas un bērnu endokrinoloģijas speciālisti sniegs bezmaksas konsultācijas 40 bērniem un jauniešiem vecumā līdz 18 gadiem, informē “Ronald McDonald House Charities Latvija”.

“Daudziem bērniem un jauniešiem reģionos joprojām nav pieejamas medicīnas speciālistu konsultācijas dzīvesvietu tuvumā. Nereti ģimenēm nav resursu un finanšu, lai nokļūtu līdz ārstam, tāpēc “Mobilais veselības aprūpes centrs” ir vienīgais risinājums, kā nodrošināt bērniem un jauniešiem savlaicīgas medicīniskās konsultācijas.

Tādēļ “RMHC Latvija” ar programmu “Mobilais veselības aprūpes centrs” augu gadu mēro ceļu uz pilsētām un novadiem visā Latvijā, lai sniegtu bezmaksas medicīniskās konsultācijas bērniem un jauniešiem tuvu viņu mājām. Ik mēnesi ārstu konsultācijas saņem vairāk kā 400 bērni un jaunieši,” stāsta Guna Caune, “Ronald McDonald House Charities Latvija” izpilddirektore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kvalificētu medicīnas speciālistu pieejamība ir kritiski svarīga, jo tikai savlaicīgi sniegtas speciālistu konsultācijas ļauj diagnosticēt dažādas veselības problēmas un nodrošināt atbilstošu ārstēšanu. Latvijas reģionos nepieciešamība pēc medicīnas speciālistiem, kas konsultē bērnus un jauniešus, ir liela, un tā aizvien pieaug. Kopš 2011. gada, kad programma sāka darbību, tās sniegto medicīnisko konsultāciju skaits ir pieaudzis divarpus reizes – no 1 713 konsultācijām 2011. gadā līdz 4457 konsultācijām 2021. gadā.

“Ronald McDonald House Charities Latvija” ir labdarības organizācija, kuras galvenais mērķis ir rūpēties par Latvijas bērnu veselību. Sadarbībā ar kvalificētiem medicīnas speciālistiem tiek organizētas izbraukuma vizītes visā Latvijā un nodrošinātas bezmaksas medicīniskās konsultācijas bērniem un jauniešiem tuvāk viņu mājām.

Organizācijai ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Pateicoties ziedojumiem, ik gadu medicīniskās konsultācijas bez maksas saņem ap 4 500 bērni un jaunieši. Kopš 2010. gada speciālisti ir snieguši vairāk nekā 46 000 bezmaksas medicīniskās konsultācijas bērniem un jauniešiem, nodrošinot bērnu oftalmologa, otolaringologa, alergologa – pulmonologa, neirologa, endokrinologa, fizioterapeita, gastroenterologa, mikrologopēda, dermataloga un ortopēda konsultācijas. 

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.