Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā plānotā multifunkcionālā centra detālplānojuma sabiedriskā apspriešana izraisījusi lielu jelgavnieku interesi

ZEMESGABALS, kas pieder SIA “Auras centrs” un kur šis uzņēmums plāno būvēt lielveikalu, ir visai tuvu Jelgavas pilij. Šai vietā uzbūvēts lielveikals mainītu vēsturisko ainavu, kā arī izraisītu satiksmes palēnināšanos Rīgas ielā.

Jelgavā, Lielupes labajā krastā, iepretim Pasta salai, plānotā multifunkcionālā centra detālplānojuma sabiedriskā apspriešana izraisījusi lielu jelgavnieku interesi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien attālināti “Zoom” notikušās publiskās apspriešanas laikā SIA “Auras centrs” pārstāvis Uldis Sproga uzsvēra, ka Cukura ielā 2 ir iecerēts būvēt multifunkcionālu centru, nevis lielveikalu. Pašlaik plānots, ka mazumtirdzniecības platības aizņems ne vairāk kā 85% no 10 000 centra kvadrātmetriem, pārējā platībā būs kafejnīcas, iespējams, arī kinoteātris, sporta centrs. Pašlaik, kamēr nav izstrādāts tehniskais projekts, neesot iespējams konkrētāk pateikt, kas tieši būs centra telpu īrnieki.

Celtne detālplānojumā iezīmēta atvirzīta no Cukura ielas, tuvāk Lielupes promenādei, taču galvenā fasāde vērsta pret Cukura ielu. Auto kustība plānota pa Cukura un Peldu ielām, piegāde – no Peldu ielas puses. Detālplānojuma izstrādātāju SIA “Metrum” pārstāve arhitekte Māra Kalvāne pastāstīja, ka plānotais ēkas apjoms ir maksimāli 12 metri – trīs stāvi, kas ir mazāk, nekā pieļauj pilsētas teritoriālais plānojums. Faktiski tas ir savrupmāju apbūves augstums, bilda arhitekte, un arī apbūves blīvums esot mazāks par pieļaujamo.

Būvei plānoti apjomi vairākos augstumos, atšķirīga stāvu apdare, izvairoties no vienlaidus fasādēm, kā arī ieplānoti augstāki – līdz 15 metriem – stūra būvapjomi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izbraukšana no centra teritorijas plānota tikai Rīgas ielas virzienā, kur paredzēts luksofors, stāstīja ainavu arhitekte Laura Hrisanfova. Teritorijā plānoti divu līmeņu apstādījumi, kas samazinās troksni un gaisa piesārņojumu. Detālplānojumā respektēta vieta, Jelgavas pils tuvums un apkārtējās apbūves raksturs, pauda Hrisanfova.

Attālinātajā apspriešanā piedalījās vairāki desmiti interesentu un tika uzdoti daudzi jautājumi. Lielākā daļa jautājumu bija par satiksmes organizāciju, trokšņa un citu veidu vides piesārņojumu. Vairāki cilvēki pauda viedokli, ka tirdzniecības centrs šajā vietā Jelgavā nav vajadzīgs, kā arī, ka tirdzniecības centri vispār sevi ir izsmēluši, par ko liecinot daudzās tukšās tirdzniecības vietas jau strādājošos līdzīgos multifunkcionālos un tirdzniecības centros.

Apspriešanā piedalījās arī biedrības “Jelgavas attīstībai” biedri, kuri caur tiesu panāca aizliegumu zemes īpašnieka SIA “Auras centrs” iepriekšējai iecerei šai pašā vietā būvēt lielveikalu “Depo”. Jānis Āboliņš jautāja, kādi tieši ir kritēriji solītajai augstvērtīgajai ēkas apdarei, savukārt Vents Grietēns pauda, ka šī ir pilsētas vissensitīvākā teritorija Jelgavā, bet patlaban vēl ir ļoti daudz neatbildētu jautājumu. Ēkas galveno fasādi vajadzētu vērst pret promenādi, uz Lielupes pusi, nevis kā pašlaik iecerēts, uz Cukura ielu, pauda Grietēns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Detalizētāk iecere tiks izstrādāta tehniskajā projektā, pauda Sproga, un tieši tāpēc tiek organizētas publiskās apspriešanas, lai saņemtu ieteikumus un priekšlikumus.

Kā jau vēstīts, sabiedriskajai apspriešanai nodots detālplānojums un vides pārskats teritorijai Cukura ielā 2. Tur plānots attīstīt jaunu un mūsdienīgu tirdzniecības, pakalpojumu un izklaides kompleksu, uzbūvējot jaunas ēkas, transporta infrastruktūru, kā arī labiekārtot teritoriju kopumā 35 610 kvadrātmetru platībā. Iedzīvotāji var iepazīties ar izstrādāto detālplānojumu vēl līdz 20.janvārim.

Īpašums pieder SIA “Auras centrs”, kas arī rosināja detālplānojuma un vides pārskata izstrādi. Darbs tika sākts pagājušā gada sākumā, un to veica SIA “Metrum”, pauda Jelgavas pašvaldībā.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.