Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā prezidenti stāda ozolus jaunajā Prezidentu skvērā (FOTO)

Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu lietus nebiedēja, stādot ozolu Prezidentu skvērā

“Simboliski, ka mēs stādīsim kokus. Latviešiem ir dziļas saknes, tāpat kā kokam, un koka galotne tiecas uz debesīm, un arī mūsu tauta tiecas uz nākotni!” tā prezidentiem veltītā ozolu skvēra stādīšanas svinīgajā pasākumā Jelgavā pie Jāņa Čakstes pieminekļa sacīja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

14. septembrī, pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes dzimšanas dienā, Jelgavā izveidots Prezidentu skvērs, katrai prezidentūrai par godu iestādot ozolu. Stādīšanā piedalījās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, bijušie Valsts prezidenti Raimonds Vējonis, Andris Bērziņš, Valdis Zatlers, Guntis Ulmanis, prezidentu dzimtu un Jelgavas domes pārstāvji.

“Mēs šodien iestādīsim kokus par godu katram valsts prezidentam, un šeit radīsies vieta, kurā varēsim pārdomāt mūsu Satversmes 100 gadu gājumu un vienlaikus, protams, arī atzīmēt Valsts prezidenta institūcijas simtgadi. Mēs atrodamies Jelgavā, pirmie četri prezidenti ir nākuši tieši no Zemgales – Čakste no Lielsesavas, Zemgals no Džūkstes, Kviesis no Kalnamuižas un Ulmanis no Bērzes –, arī prezidenta vietas izpildītājs Pauls Kalniņš nācis no Vilces. Un šeit ir skolēni, kuri rūpēsies par šiem kokiem, lai tie izaug par īstiem dižkokiem!” tā E.Levits.

“Brīvība, neatkarība un demokrātija. Trīs vārdi, trīs vērtības, kuras veidoja mana vecvectēva Jāņa Čakstes dzīves mērķi par Latviju. Šodien, kad netālu no mūsu robežām ir karš, mums visiem ir jāapzinās, cik šīs vērtības ir svarīgas. Cik mēs, mūsu vecāki, vecvecāki ir ieguldījuši darbu, asinis un asaras, lai mēs varētu dzīvot neatkarīgā demokrātiskā Latvijā. Šīs vērtības ir jākopj un jāaizsargā katru dienu,” uzrunā sacīja J.Čakstes mazmazmeita Kristīne Čakste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ikviena Latvijas iedzīvotāja uzdevums ir Latviju kā savu tēvzemi nosargāt nākamajām paaudzēm. Patriotisms ir mīlestība, kas mīt sirdī un izpaužas darbībā,” teica Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

2022. gadā Latvijas Satversmes un Valsts prezidenta institūcijai aprit 100 gadu, un Zemgale ir Latvijas pirmo četru prezidentu šūpulis. Veidojot Prezidentu skvēru, katras prezidentūras laikam par godu iestādīta parastā ozola kolonveida šķirne Quercus robur ‘Fastigiata Koster’. Pieaugušu koku augstums plānots aptuveni 15 metru.

Teksts un foto: Liene Krūmiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.