Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā sabiedriskajai apspriešanai nodod detālplānojumu teritorijai Cukura ielā 2

Līdz 20. janvārim iedzīvotāji var iepazīties ar izstrādāto detālplānojumu un vides pārskatu teritorijai Cukura ielā 2, kur plānots attīstīt jaunu un mūsdienīgu tirdzniecības, pakalpojumu un izklaides kompleksu, uzbūvējot jaunas ēkas, transporta infrastruktūru, kā arī labiekārtojot teritoriju kopumā 35 610 kvadrātmetru platībā, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Detālplānojuma teritorija atrodas Lielupes labajā krastā, kvartālā starp Cukura ielu, Rīgas ielu, Veco Strēlnieku ielu, Krasta ielu un Lielupi. Uz zemesgabala šobrīd atrodas dzīvojamā ēka, kas nav apdzīvota, un arī pārējā teritorija netiek aktīvi apsaimniekota un kopta. Tās lielākā daļa ir aizaugusi ar krūmiem, bet vidusdaļa – daļēji pārpurvojusies.

Īpašums pieder SIA “Auras Centrs”, kas arī rosināja detālplānojuma un vides pārskata izstrādi. Darbs sākts pagājušā gada sākumā, un to veica SIA “Metrum”.

Šobrīd pašvaldība pieņēmusi lēmumu par izstrādātā detālplānojuma teritorijai Cukura ielā 2 un vides pārskata projekta nodošanu publiskajai apspriešanai. Ar to līdz 20. janvārim var iepazīties Jelgavas pašvaldības mājaslapā www.jelgava.lv, sadaļā “Pilsēta”, “Sabiedrība”, “Līdzdalība”, un valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā. Saņemt konsultācijas un vienoties par iespēju ar izstrādātajiem dokumentiem iepazīties klātienē var pa tālruni 63005493 vai e-pastu dace.sture@jelgava.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Detālplānojuma izstrādes procesā tika vērtēti dažādi attīstības varianti, galvenokārt attēlojot un vērtējot ēkas būvapjoma izvietojumu, ko ieskauj jau esošā pilsētas ainava. Plānotās apbūves izvietojums tika analizēts no nozīmīgākajiem pilsētas skatpunktiem, pielietojot trīsdimensionālu pilsētas modeli, tostarp no Cukura ielas, gājēju promenādes, Lielās ielas, Jelgavas pils un Pasta salas.

Jaunas apbūves veidošana šajā teritorijā ir atļauta tikai publiskās apbūves teritorijā ar indeksu P un P2, – tas nozīmē, ka jauna apbūve netiks veidota Rīgas ielas malā un Lielupes krastam piegulošajā zonā. Savukārt zonā, kur atļauta jaunas apbūves veidošana, fasādes augstums nedrīkst pārsniegt 12 metrus, bet arhitektoniski akcenti pieļaujami līdz 15 metru augstumam. Prasības arī paredz, ka fasādei, kas vērsta pret Lielupes promenādi,ir jābūt arhitektoniski izteiksmīgai un atvērtai, pirmajā stāvā paredzot izvietot publisko pakalpojumu objektus, kas funkcionāli un vizuāli jāveido kā daļa no gājēju promenādes, līdz ar to sasaistot šīs divas teritorijas. Lai nodrošinātu labāku jaunās ēkas integrēšanu pilsētvidē un vizuāli mazinātu tās ietekmi uz ainavu, noteikts, ka ēkas apjoms jāveido dažādos augstumos un formās, izvairoties no vienlaidus fasādēm, jāizmanto dažādi fasāžu apdares materiāli, piemēram, veidojot arhitektoniski atšķirīgu ēkas pirmo stāvu. Ēkai atļauts veidot terases un zaļos jumtus, kas būtu vērsti pret publisko ārtelpu.

Detālplānojumā ir iekļauti divi apbūves izvietojuma varianti, kas atspoguļo dažādus iespējamos risinājumus ēku izvietojumam. Pirmajā variantā apbūve izvietota Cukura un Veco Strēlnieku ielas tuvumā, tomēr vienlaikus ēka novietota ar atkāpi no Cukura un Veco Strēlnieku ielas, lai veidotu vizuālu barjeru starp plānoto apbūvi un esošo savrupmāju apbūvi. Šajā variantā apbūves izvietojums mazāk ietekmē skatu no Rīgas ielas virzienā uz Jelgavas centru, apbūvei iekļaujoties esošajā apbūves struktūrā un ainavā un nekonkurējot ar tās vērtībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt otrajā variantā apbūve izvietota tuvāk Lielupei, vēršot zemāko ēkas apjomu pret Lielupi, ar maksimāli sadalītu ēkas augstumu, lai mazinātu tās vizuālo apjomu. Ēkas izvietojums risināts ar būtisku atkāpi no esošajām savrupmājām Cukura ielas otrā pusē, kas samazina jaunās ēkas ietekmi uz esošo apbūvi. Arī šis variants respektē skatu no Rīgas ielas Jelgavas centra virzienā, pēc iespējas mazāk ietekmējot kultūrvēsturisko ainavu un saglabājot atvērtu skatu uz Jelgavas centra panorāmu.

Kā galvenais detālplānojuma risinājums ir izvēlēts otrais variants.

Izstrādātais detālplānojums paredz arī transporta un gājēju plūsmas organizāciju, teritorijas labiekārtošanu un apzaļumošanu, kā arī rekreācijas un atpūtas zonas ierīkošanu Liel­upes krasta pusē, veidojot vienotu kompleksu ar esošo promenādi. Tur paredzēts veidot bērnu rotaļu laukumus, aktīvās atpūtas zonas un piekļuvi pludmalei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstrādātā detālplānojuma publiskās apspriešanas sanāksme (attālināti) norisināsies 10. janvārī pulksten 16. Lai saņemtu informāciju par sanāksmes norisi un pieteiktos tai, sava kontaktinformācija jānosūta uz e-pasta adresi dace.sture@jelgava.lv.

Rakstiskus priekšlikumus var nosūtīt Jelgavas valstspilsētas pašvaldībai pa pastu: Lielā iela 11, Jelgava, LV-3001, vai elektroniski, sūtot uz e-pasta adresi pasts@jelgava.lv vai portālā www.geolatvija.lv.

Foto: detālplānojuma vizualizācija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.