Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā sāk bēgļu izmitināšanu LLU studentu viesnīcā; bēgļiem, ierodoties Jelgavā, obligāti jāreģistrējas POIC

Turpinot atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus, kuri izceļojuši no savas valsts kara dēļ, Jelgavas pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) par bēgļu izmitināšanu 5. studentu viesnīcā Mātera ielā 26. Šonedēļ studentu viesnīcā tiks uzņemti pirmie bēgļi, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra (POIC) vadītājs Gints Reinsons stāsta, ka Jelgavas pašvaldībā uzņemtie bēgļi līdz šim tika izmitināti viesnīcā “Zemgale” un Zaļenieku Komerciālās un amatniecības vidusskolas dienesta viesnīcā. Taču turpmāk kā pagaidu dzīvesvieta tiks piedāvāta LLU studentu viesnīca, kur viņu izmitināšanai nodrošinātas istabiņas vienā ēkas stāvā.

Studentu viesnīcā bēgļiem pieejama kopīga virtuve abos gaiteņa galos, koplietošanas dušas un labierīcības, kā arī saimnieciskās telpas, kur izmazgāt un izžāvēt veļu.

Jāpiebilst, ka par uzņēmuma SIA “AKG Thermotechnik Lettland” ziedojumu Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam iegādāts virtuves aprīkojums studentu viesnīcas virtuvēm, piemēram, elektriskās tējkannas, katli, pannas, trauki, galda piederumi, virtuves dvieļi, bet, lai arī viesnīcā “Zemgale” izmitinātajiem bēgļiem nodrošinātu iespēju drēbes izmazgāt viņu pagaidu dzīvesvietā, par uzņēmuma naudu iegādātas divas automātiskās veļasmašīnas, drēbju žāvētājs un arī veļas pulveris. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jelgavas pašvaldībā kopumā ir uzņemti vairāk nekā 370 bēgļu. Gandrīz 100 no viņiem dzīvo pašvaldības organizētajās izmitināšanas vietās, bet pārējie privātajā sektorā – vai nu pie draugiem, radiem paziņām, vai paši īrē dzīvesvietu,” stāsta G.Reinsons, gan pieļaujot, ka pilsētā bēgļu skaits ir nedaudz lielāks, jo ne visi reģistrējušies POIC.

Pašvaldība atgādina, ka visiem Ukrainas iedzīvotājiem, kuri patvērumu raduši Jelgavā, obligāti ir jāreģistrējas POIC, zvanot pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787. POIC apkopo informāciju gan par bēgļu skaitu, gan viņiem nepieciešamo atbalstu, lai tālāk strukturēti varētu sniegt katram individuālu atbalstu. “Lai veiksmīgāk noritētu informācijas aprite un palīdzības sniegšana, pašvaldībā ir izveidots informācijas koordinācijas centrs, kā arī noteikti koordinatori atbalsta un palīdzības sniegšanai darbā ar uzņemtajiem ukraiņiem. Viņi apzina vajadzības un sazinās ar bēgļiem, kuri atrodas Jelgavā, lai viņiem palīdzētu jebkurā jautājumā,” tā G.Reinsons.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.