Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā sākusies ziemas sezonas ielu uzturēšana; kaisītas galvenās un tranzīta ielas

Iestājoties gada aukstajam laikam, pazeminājusies gaisa temperatūra, tāpēc, lai novērstu slīdamību ielās, kā arī uzlabotu transporta un gājēju kustības drošību, piektdien, 18. novembrī, ap pulksten 22 veikta galveno un tranzīta ielu kaisīšana ar pretslīdes materiālu, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra speciālisti un iestādes “Pilsētsaimniecība” inženieri seko līdzi jaunākajiem ielu meteoroloģisko staciju datiem, lai laicīgi veiktu ceļu uzturēšanas darbus, vadoties pēc laikapstākļu prognozēm.

Ziemas sezonas ielu uzturēšana katru gadu sākas 1. novembrī. Šajā periodā Jelgavas valstspilsētas pašvaldības ielas un ceļi tiek uzturēti saskaņā ar Jelgavas valstspilsētas domes noteikumiem “Jelgavas valstspilsētas pašvaldības ielu ikdienas uzturēšanas kārtība”, kas apstiprināti ar Jelgavas valstspilsētas domes 2021. gada 26. augusta lēmumu Nr. 13/11.

Atbilstoši normatīvajiem aktiem, Jelgavas valstspilsētas ielas ir sadalītas četrās uzturēšanas klasēs, tāpēc Jelgavas ielu segumi tiek apstrādāti ar pretslīdes materiāliem prioritārā secībā, ievērojot noteiktās ielu uzturēšanas klases. A un B uzturēšanas klašu ielas jāattīra no sniega un jāapstrādā ar pretslīdes materiāliem 3 līdz 4 stundu laikā no brīža, kad konstatēta apledojuma/sniega izveidošanās, līdz brīdim, kad attiecīgie darbi izpildīti. C klases ielas jāattīra 6 līdz 18 stundu laikā, attiecīgi D klases ielām laiks netiek normēts. Informācija par ielu klasifikāciju pilsētā pieejama ŠEIT.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziemas periodā autovadītāji aicināti būt īpaši vērīgiem un uzmanīgiem, jāņem vērā gaisa temperatūras pazemināšanās agrās rīta stundās, kad uz brauktuves īsā laikā var veidoties satiksmei bīstamais apledojums – melnais ledus. Īpaši bīstami ceļu posmi šajā laikā ir tilti, satiksmes pārvadi, ielas, kuras atrodas ūdenstilpju un mežu tuvumā.

Tāpat iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka par pamanītajām ielu seguma problēmām Jelgavā iedzīvotāji aicināti ziņot, zvanot uz diennakts iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.