Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā siltina māju Kastaņu ielā 2A

Jelgavā sākta daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Kastaņu ielā 2A atjaunošana, un plānots, ka rudenī energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi tiks sākti arī piecstāvu ēkā Kastaņu ielā 2 un deviņstāvu mājā Rīgas ielā 57, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Energoefektivitātes uzlabošanas darbi Kastaņu ielā 2A norit ar valsts attīstības finanšu institūcijas “Altum” atbalstu programmā “Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšana”. SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) tehniskais direktors Oļegs Kukuts stāsta, ka jūlija beigās māja nodota būvniecības uzņēmumam SIA “AJ Celtnieks”, kas uzvarēja iepirkuma konkursā.

“Šobrīd notiek demontāžas darbi un tiek siltināts cokols, bet drīzumā tiks uzsākta lodžiju pārmūrēšana,” stāsta O.Kukuts. Energoefektivitātes uzlabošanas projekta gaitā ēkai tiks nosiltinātas sienas, bēniņi un pagraba pārsegums, nomainīts jumta segums, logi un ārdurvis, tiks veikts iekšējo inženiertīklu remonts, apkures sistēmas pilnīga nomaiņa, ierīkojot divcauruļu sistēmu ar individuālu siltuma patēriņa uzskaites iespēju katram dzīvokļa īpašumam atsevišķi, kā arī izremontētas kāpņu telpas. O.Kukuts norāda, ka viena no šīs programmas obligātajām prasībām ir ventilācijas sistēmas uzlabošana ēkā, līdz ar to, nomainot logus, tie tiks aprīkoti ar gaisa pieplūdes vārstiem “VentSys”, kas nodrošina nepieciešamo gaisa pieplūdi ventilācijas sistēmas darbībai.

O.Kukuts papildina, ka tiek kārtotas pēdējās formalitātes, lai šoruden uzsāktu vēl divu daudzdzīvokļu māju siltināšanu – Kastaņu ielā 2 un Rīgas ielā 57. “Darbu uzsākšana šajās mājās ir atkarīga no būvnieku kapacitātes. Būvnieki šobrīd ir ļoti noslogoti, bet galvenais – trūkst cilvēkresursu, līdz ar to konkrētu termiņu prognozēt ir grūti,” tā O.Kukuts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd energoefektivitātes uzlabošana ar “Altum” atbalstu turpinās vēl trijās JNĪP apsaimniekotajās ēkās – divpadsmitstāvu ēkā Pasta ielā 34, Viestura ielā 19 un Kalnciema ceļā 47.

Veiksmīgas dzīvokļu īpašnieku un JNĪP sadarbības rezultātā līdz šim Jelgavā atjaunotas 26 mājas.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.