Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā siltumapgādes tarifu plāno celt vēl par 9% (papildināta)

Jelgavā siltumapgādes tarifu plāno celt vēl par 9%, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Gren Jelgava” Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) iesniedzis siltumenerģijas gala tarifa projektu, kas plānots 103,45 eiro par MWh bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) jeb par 9% vairāk nekā šobrīd spēkā esošais 94,90 eiro par MWh bez PVN.

Jaunajā tarifā par 10% pieaugusi siltumenerģijas ražošanas cena – no 71,51 eiro par MWh uz 78,67 eiro par MWh. Siltumenerģijas pārvade un sadale sadārzinājusies par 6,4% – no 21,60 eiro par MWh uz 22,99 eiro par MWh.

“Gren Jelgava” pārstāvji aģentūrai LETA skaidroja, ka siltumenerģijas tarifa izmaiņas ir saistītas ar kurināmo resursu izmaksu palielinājumu septembrī, kā rezultātā uzņēmumam nācās pārskatīt siltumenerģijas tarifu. Pārskatītais siltumenerģijas tarifs Jelgavā joprojām būs zem vidējā līmeņa valstī. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā apmēram 90% no Jelgavas centralizētajai siltumapgādei nepieciešamās siltumenerģijas tiek saražota “Gren” biomasas koģenerācijas stacijā no vietējā, atjaunojamā energoresursa – šķeldas, kas ir galvenais kurināmais, bet dabasgāze tiek izmantota vien nelielā apjomā, Jelgava, salīdzinājumā ar daudzām Latvijas pilsētām, ir krietni labākā situācijā. Siltums jelgavniekiem ir un būs lētāks nekā no dabasgāzes ražotais.

Tarifa spēkā stāšanās datums, ja to apstiprinās SPRK, ir 1.novembris. Tarifa izmaiņas ir saistītas ar kurināmā izmaksu palielinājumu.

SIA “Gren Jelgava” reģistrēta 2003.gada 14.maijā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 2,2 miljoni eiro. Pērn uzņēmuma apgrozījums bija 10,66 miljoni eiro, kas ir par 17% vairāk nekā 2020.gadā. Peļņa 2021.gadā bija 1,58 miljoni eiro, kas ir pieaugums 15% salīdzinājumā ar 2020.gadu.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.