Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā siltumenerģijas tarifs no marta pieaugs par 13,3%

Jelgavā no 1.marta siltumenerģijas tarifs pieaugs par 13,3%, sasniedzot 63,36 eiro par megavatstundu (MWh), aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu pieaugums saistīts ar dabasgāzes cenas un no SIA “Gren Latvija” iepirktās siltumenerģijas koģenerācijas stacijas cenas pieaugumu. 

SPRK atzīmē, ka kurināmā izmaksas “Gren Jelgava” pieaugušas par 67 700 eiro jeb 10%, bet iepirktās siltumenerģijas izmaksas augušas par 1,211 miljoniem eiro jeb 20,1%. “Gren Jelgava” visu siltumenerģiju saražo, izmantojot dabasgāzi. Pārējo siltumapgādes nodrošināšanai nepieciešamo siltumenerģiju uzņēmums iepērk no divām “Gren Latvija” koģenerācijas stacijām, kurās siltumenerģija tiek ražota ar šķeldu un dabasgāzi.

Regulatora Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska atzīmē, ka izmaksas vērā ņemami pieaug ne tikai apdzīvotās teritorijās, kur siltumenerģijas ražošanā izmanto dabasgāzi, bet arī tajās, kurās kā kurināmo izmanto biomasu – šķeldu vai granulas. Cenu pieaugumu nozares pārstāvji skaidro gan ar pieaugošām energoresursu izmaksām, kas sadārdzina šķeldas un granulu ražošanas procesus, gan arī ar lielu šķeldas pieprasījumu Latvijā un Baltijas reģionā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānija “Gren Jelgava” reģistrēta 2001.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,223 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2020.gadā bija 9,08 miljoni eiro, bet peļņa sasniedza 740 000 eiro. “Gren Jelgava” pieder Nīderlandē reģistrētajai “Gren Holding Company”. 

SPRK realizē sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un ūdenssaimniecības nozarēs.

Foto: no jelgava.lv arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.